Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Waze vagy a Google maps a jobb?

Waze vagy a Google maps a jobb?

Figyelt kérdés
2020. jún. 2. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Én Waze-t preferálom, méghozzá a közösségi funkciók miatt.
2020. jún. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Waze évek óta Google tulajdona, ugyanazt a térképet és tervezőt használják. Válasszad azt, ami neked szimpatikusabb.
2020. jún. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Waze általában jobb, rövidebb utat talál a közösségi funkciói miatt, ahogy feljebb is írták.


Amire figyelni kell, hogy sokszor egy percnyi nyereség érdekében is képes annyira bonyolult útvonalakra vinni, hogy nem feltétlen éri meg a fáradságot. Érdemes megnézni, hogy hol akar vinni.

2020. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Ez relatív. Nekem a Google maps jobb útvonalakat szokott adni, de a Waze több mindent tud.


Döntsd el, hogy melyik fontosabb. Én Google mapsot használom inkább.

2020. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Attól füg kinek, milyen célra?


Ha egy konkrét útvonalat akarsz összeállítani, akkor e kettő közül a google maps sokkal jobb. Ha csak el akarsz jutni A-ból B-be csúcsforgalom idején, akkor Waze. Ha külföldre akarsz menni és nincs neted, akkor google maps, mert le tudod szedni előtte a térképet és offline is működik. Ha érdekel, hol van rendőr meg traffipax, akkor a Waze. és ezt még tudnám folytatni kb 4 soron keresztül. Az, hogy mi "jobb", teljes mértékben relatív, és kontextustól függ, minden esetben, nem csak amikor térképekről van szó.

2020. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Google Maps sokkal jobb, már ugyanúgy mutatja a traffikat, baleseteket, hasonlókat, mint a Waze, sokkal átláthatóbb, szebb a grafikája, ismeri az utolsó kis sarki boltot is, ja és útvonalakat is jobban tervez. Nagyon akartam a Waze-t is szeretni, de mindig csak felkúrt.
2020. jún. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Én sosem kattantam rá a Waze-re, mert nem érdekelt soha, hogy hol áll rendőr vagy hol cserél épp kereket valaki, “baleset” címke alatt. A Google Maps számomra sokkal hasznosabb.
2020. jún. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

A google maps jobb sok szempontból.

A waze előnye a nagyvárosi dugókban, és a váratlanul kialakult torlódásoknál jöhet csak elő.

Ha pl. baleset miatt leáll az autópálya, a waze le fog terelni.

2020. jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki írta, hogy ugyanaz a térkép, az téved.

A waze térképe ezerszer jobb és naprakészebb. Egy lelkes közösseg szerkeszti a térképet, ha jelzel egy hibát, általában pár órán belül javítja egy szerkesztő.

A google-n jelzel egy hibát, akkor napokig ülnek rajta aztán vagy javítják vagy nem, esetleg rosszul javítják.

A google volt, hogy sorompóval lezárt erdészeti úton akart vinni, vagy térdig érő sárban, máskor meg értelmetlen kerülőket tervez megmagyarázhatatlan okokból. De említhetném azt is, hogy a 42-es főútat hónapokig M4-nek jelezte. Ezek elég durva hibák.


A waze előnye, hogy tudja az időszakos lezárásokat, megyei matricákat, egy csomó mindent lehet jelenteni a rendőri ellenőrzéstől az üzemanyagárakig.

Hátránya, hogy sokszor tényleg 1-2 percekért bevisz a fekvőrendőrös, jobbkezes utcás 30-as övezetekbe. További hátrány, hogy nem mutat sávinformációkat és csak online működik.


Összességében szerintem a waze jobb.

2020. jún. 3. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!