Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezt hogy kell értelmezni?

Ezt hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés

Egy kormányhivatali tisztviselő hivatalos válasza egy kérdésre,


egy mondat belőle:


"Tárolható-e ott jogszerűen ilyen jármű?


Ebben az összefüggésben a tárolás a parkoláshoz viszonyítva rendeltetésellenes használatként jelenik, jelenhet meg. A


parkoló, mint közterület nem tárolásra kialakított hely, nem „lerakat”, „telephely”, hanem parkolásra, a megállásnál ugyan


hosszabb idejű, azonban mégsem korlátlan egyhelyben tartózkodásra


szolgáló területrész, mert ha fizetni is kell a várakozásért


a hét munkanapjain, azt általában 07.00(08.00) - 18.00 (20.00) közötti időtartamra állapítják meg, óránkénti díjfizetés


előírásával. Az üzembentartó időlegesen hagy fel járműve használatával, de azzal a szándékkal, hogy bizonyos idő


elteltével (munka vagy valamilyen más tevékenység végzését követően) újból visszatérjen ahhoz, majd tovább/el/utazzon, pl. a lakóhelyére.


Ezért azon az állásponton vagyok, hogy az elfoglalt hely


rendeltetése hat ki, lesz meghatározó az egyhelyben tartózkodás minősítésére. "


A kérdés:


Akkor ha bérlek egy olyan havi vagy éves parkolójegyet ami nonstop 0-24órás egy hónapig vagy egy évig tartó és vagy egy zónában bárhol vagy egy kijelölt parkolóhelyen ami egy parkolóhelyre vonatkozik és nem többre igénybe veszem egy hónapig vagy egy évig az ott tartózkodás jogosan történik! Ezt már a kérdés előtt elolvastam és én ezt úgy értelmezem hogy nem említik meg menne a nonstop 0-24órás kibérelt havi vagy éves parkolójegyet vagy nem a 0-24órásra értik hanem amit olvasok benne az időkorlátosra! Ezzel én arra a megállapításra jutottam hogy lehet így élni benne, de kizáróan a nonstop parkolóban! Tehát veszek jogilag egy egy hónapig vagy egy évig tartó 0-24órás használattal egy parkolóhelyet vagy a zónában bárhol parkolhatok ezzel a jeggyel és ott tartózkodhatok mert ugye 0-24óra áll a bérleten! "Ezért azon az állásponton vagyok, hogy az elfoglalt hely rendeltetése hat ki, lesz meghatározó az egyhelyben tartózkodás minősítésére. " Ez azt jelenti hogy egy 0-24órás nonstop havi vagy évi bérlettel ott tartózkodhatok !? Az időkorlátossal pedig csak 07.00(08.00) - 18.00 (20.00) közötti időtartamkor!


Nincs benne hogy 2órára 3óránként lehet csak parkolni hanem az van benne hogy 0-24órás folyamatos használattal! És az sincs benne hogy nem élhetek az autóban amivel leparkoltam egy időkorlátlan parkolóban!



2020. jún. 18. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Mit szedsz, maradt még?
2020. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Már kérdezted ezt és ezerszer leírtuk, hogy nem lakhatsz a parkolóban.
2020. jún. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem tartózkodhatsz mert az már életvitelszerű tartózkodás
2020. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
A kocsi maradhat ott te nem. Persze semmi nem tiltja hogy benne ülj. De nem lakhatsz benne mert az már életvitelszerű tartózkodásnak számít. Ennyi erővel megállhatnál ott, ahol nem is kell parkolójegy. Másnap arrébb mennél 10 métert stb. Nem a parkolás vagy a parkolójegy számít, hanem az hogy ott élsz. A közterületen való élés a korlàtozott. Menj olyan parkolóba ahol lakókocsik vannak, ott lakhatsz ameddig fizetsz. Pl camping.
2020. jún. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es miért van lepontozva? Ez egy elmebeteg, aki egymás után kérdezi ugyanazt. A parkoló nem lakóhely. Pont.
2020. jún. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindig azt pontozzák ke aki igazat mond. A kérdező sem az igazat akarja olvasni, hanem azt, hogy őt erősítsék meg.
2020. jún. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!