Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elveheti a rendőr a jogsim ha...

Elveheti a rendőr a jogsim ha nem tudom értelmezni a karjelzéseit?

Figyelt kérdés

Ma arra jöttem rá, hogy nem tudom hogyan kell értelmezni a rendőri jelzéseket, pl. nem tudom balra kanyarodásnál előtte vagy mögötte kell elhaladnom.


Ha megállít és úgy látja elvehetni vezetői engedélyem?


2016. nov. 6. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért természetesen nem veheti el. Csak igen súlyos esetekben veszi el a helyszínen, ittasság, halálos baleset, hamis jogsi.
2016. nov. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Youtube-n elég sok videó van fönt a "karos" forgalom irányításról.

Érdemes néha megnézni, nem annyira bonyolult az, a rendőr nem mozdulatlanul áll, mint egy szobor, segíti a bizonytalankodókat, de azért az alapokat nem árt tudni (pl.nem hátulról meglepni a rendőrt).

Elég határozattan mutatja az is, hogy előtte, vagy mögötte kanyarodj, egy gyakorlott forgalomirányító pedig hihetetlenül tud pörögni, sokkal gyorsabban vált, mint a lámpa. A lámpa programozottan működik, a rendőr tud igazodni a forgalom ritmusához.

2016. nov. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Laczko Jáno ***** válasza:
Nem
2016. nov. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Majd belejössz...ezt hívják testbeszédnek.

A rendőr előtt kell kanyarodni, mert látnia kell, hol tart a versenyző..ha mögötte megállsz, az neki nem jó..


amúgy nem szokták elvenni a jogsit, mert a karjelzés téves értelmezése nem főbenjáró bűn(a koccanásig)


a rendőr amúgyis látja a versenyző arcán a rémületet, és úgy segít..persze van kevésbé rutinos rendőr is, de nekem sosem okozott gondot...ők is azon vannak, hogy az utasításuk egyértelmű legyen.


szóval nem veszi el, csak leordítja a fejed...

2016. nov. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A rendőri jelzesektől nem sok egyertelműbb es egyszerűbb dolog van a világon!Ha valaki ezeket sem tudja ertelmezni ott azert eleg nagy baj lehet!
2016. nov. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Maximum szabálysértés de még az sem. Ha a rendőr látja hogy hlye a kedves sofőr akkor személyre szabottan el kezd neki integetni hogy mit kéne csinálni.
2016. nov. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Szerintem akkor sem veszi el, ha elütöd :D Viszont megbüntet.

Amúgy egyszerű: mutatja. Mert tudja, hogy sokaknak fogalmuk sincs, hogy minek áll ott a f...akabát az út közepén. Általánosságban: ha "látod" a rendőrt, mert veled szemben vagy háttal van, akkor nem mész. Ha "nem látod", mert lapjával van (oldalt), akkor mész :) Kivéve ha kanyarodni kell, mert akkor mutatja, hogy honnan és merre kanyarodj. Amúgy sokszor ha egyenesen kell menned, akkor is mutatja, hogy gyere.

2016. nov. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem fogja elvenni es megbuntetni se fog erte mert ideje sem nagyon lesz. Egyebkent elotte kell elmenned hogy atlassa a forgalmat ki, hol, merre jar es ez alapjan tudja engedni idoben a tobbieket.
2016. nov. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!