Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg a gyalogos...

Miért nem értik meg a gyalogosok azt az alapvetést, hogy ők a sérülékenyebbek?

Figyelt kérdés

Mindenki azzal jön, hogy a gyalogosok elsőbbsége itt meg itt. Igen, papíron. De fejfa feliratnak igen sovány vigasz, hogy de neki volt elsőbbsége, vagy igaza. Én személy szerint soha nem lépek ki autó elé, mert az út az autóké, én ott csak mint átmeneti jelenség lehetek, mint gyalogos. Igen, vannak jogaim, elsőbbségem, de marha sokra megyek vele, ha az autósnak én csak egy puffanás vagyok a lökhárítón, de aztán engem visznek a temetőbe, kórházba.

Vagyis a gyalogosok hamis, csalóka, igazából felesleges jogai helyett azt kellene belesulykolni minden gyalogosba, hogy te csak törékeny csontból és puha húsból vagy, a kocsi meg másfél tonna vas. És a találkozásotokból csak te kerülhetsz ki vesztesen.



2020. júl. 1. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Megértettem
2020. júl. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Ja meg majd az autós gázoló aki a zebrán halálra gázol valakit mert nem adta meg a kötelező elsőbbséget

Aztán majd gázolós Jani leüli szépen valamelyik börtönben azt a pár évet mert akkora dákója volt mert hát ő egy autóban ül

Ezt meg az autósoknak kéne megérteni, hogy a KRESZ nem az erősebb kutya b.szik alapon működik

2020. júl. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem értesz. A KRESZ az csak egy szabályzatgyűjtemény, de a rá való hivatkozás (legyen bármennyire igazad) már nem támaszt fel senkit. Pont azt írtam, hogy lehet igazad, de nem mégy vele semmire. Itt most nem az autósokat kell meggyőzni, hanem kerülve a felesleges veszélyt egyszerűen nem megyek oda, ahol autók mennek 50-nel. Megvárom, amíg nincs a közelben kocsi, mert én vagyok a puhább. Érted?
2020. júl. 1. 18:51
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Értem, erősebb kutya b.szik
2020. júl. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Így van sajnos. És mi gyalogosok egyet tehetünk: azon vagyunk, hogy ne legyünk elütve. Nem csinálunk ügyet abból, ha egy idióta elszáguld az úton előttünk, maradunk a járdán, ott biztonságos. Nem hőzöngünk, nem szabályokat idézünk, és emiatt nem megyünk a temetőbe. Mert csak mi veszthetünk.
2020. júl. 1. 19:09
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Egyáltalán honnan jön az alapfeltevésed, miszerint ezzel a gyalogosok ne volnának tisztában?


Én pont azt tapasztalom, hogy a legtisztább elsőbbségi helyzetekben is inkább a biztonság irányába dönt a legtöbb gyalogos. Persze, aki agy nélkül ugrik ki elém egy furgon mögül, azt jobban megjegyzem, de kizártnak tartom, hogy a túlnyomó többség ne volna tisztában önnön sérülékenységével.

2020. júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Eddig még mindent megtettem, hogy ne legyek elütve, ezek után is így fogok tenni! Elképzelésem szerint rohadtul fáj, ha elütnek, ezért saját magamnak se kívánhatom.
2020. júl. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Alex Fly ***** válasza:
84%
A gond inkább az, hogy ezzel a járművezetők tisztában vannak és vissza is élnek vele. Amíg a KRESZ csak egy ajánlás, aminek megszegése semmilyen következménnyel nem jár, addig ne csodálkozzunk az ilyen gondolkodásmódon. Találkoztam már olyannal, aki az itt bemutatott gondolatmenet alapján a zebrán elgázolt gyalogost tartja hibásnak a balesetért...
2020. júl. 2. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

5-ös kérdező! És mit gondolsz arról, amikor a járdán rám dudál az autós? Ugyanis úgy gondolta kikerülni a lámpát és jobbra kanyarodni, hogy felhajtott a járdára. Én meg útban voltam neki.

És amikor kerékpárommal a jól elkülönített kerékpárúton haladok a cangámmal, és az ott parkoló autókat kerülgetem?

Ezek nem mindennaposak, de egyáltalán nem egyediek. Főleg nem az utóbbi.


Németországi első utazásom. Széles járda. Ballagok rajta, közelebb a házakhoz, mint az úthoz. A túloldalon látok egy érdekes házat. Megállok előtte. Még mindig a járdán, és még mindig nem a szélén.

Autós megáll, rám mosolyog. Ez meg mit akar? Helyiek szerint azért állt meg, mert azt hitte, átmennék.

Ha nekik sikerül így közlekedni, akkor talán a magyaroknak is menne.

Sok autós csodálkozik, hogy megáll a zebránál, a gyalog mégsem megy.

Hát persze, hogy nem megy, mert nem érzi magát biztonságban.

Nálunk az a furcsa, ha emberszámba veszik.

Egyébként zebrán gázolásnak is voltam szemtanúja, méghozzá cserbenhagyásosnak. A rendőrök felírták az én adataimat, más nem történt. Az elütött gyerek zúzódásokkal megúszta, azzal együtt, hogy hatalmasat repült. Autó típusát, rendszámát, irányát, vezető kinézetét mind el tudtam mondani.

Amíg ez van, addig a gyalog tényleg csak a te álláspontodat tudja követni, de ez nem normális.

Halálos gázolásért is ritka a börtön. Miért?

2020. júl. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
Sajnos velem is megesett, hogy haladok az úton, erre minden körülnézés nélkül elém lép egy idősebb nő. Azt mikor ledudálom meglepődik. Ja csak ha pont 2 méterre elém lép le, nem tudtam volna megállni. Sajnos van egy-két ilyen beképzelt ember, de a sofőrök között is. De a gyalogosoknak is el kell fogadni, hogy bizony nem tehet meg akármit csak azért mert gyalogos.
2020. júl. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!