Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közös bicikli- és gyalogjárón...

Közös bicikli- és gyalogjárón balról miért süvít el mellettem 5 centire a biciklis, amikor maximálisan a fal mellett megyek? És miért kell a bicikliseknek egymás mellett menni?

Figyelt kérdés
46-os főút mellett, Törökszentmiklós, MűvHáz oldala. De írhatnám Bélatelep-Fonyód közötti közös bicikli- és gyalogjárót is. Vagy akármi mást. Sétálok az esti csöndben, aztán hátulról hirtelen elmegy mellettem szorosan, de totál hang nélkül, mert ők aztán ráadásul mindenképp egymás mellett mennek.

2020. júl. 5. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem szabadna egymás mellett menniük, de gondolom közben beszélgetnek. Nagyon rossz érzés, amikor ketten megyünk biciklivel egymás mögött és nem szólhatunk egymáshoz.

Persze ha már szabályt szegnek, lehetnének a normálisnál előzékenyebbek cserébe és amíg kikerülnek, besorolhatnának egymás mögé.

2020. júl. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább a közlekedésszervezők hibája: nagyon kevés olyan helyet ismerek, ahol valóban indokolt a közös gyalog- és kerékpárút kijelölése.
2020. júl. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kettesnek köszönöm! Egyest lepontoztam, mert okés, hogy diplomatikus próbál lenni, de mégis úgy hozza ki a kérdés értelmét, hogy: "akkor is egymás mellett megyünk". Beszélgetni lehet egymás mögött is!
2020. júl. 6. 07:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Aki beszélgetni akar, menjen a kocsmába a haverjával!
2020. júl. 6. 08:05
 5/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nem érdekes, nem izgat a pontrendszer :) de szerintem félreértettél. Diplomatikus a válaszom, de végül a bicikliseket marasztalom el benne. Egyébként pedig annyi volt az egyik kérdés, hogy miért mennek egymás mellett? Szerintem azért, amit írtam.
2020. júl. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na most tessék! Balcsinál vagyok és tegnap este bicikliztem a közös bicikli- és gyalogjárón és szembe jött velem két bicós és leszorítottak, le kellett mennem a murvára. A sok köcsög pesti turista (mert vidéki és pesti turista között nem különbség van ám!)
2020. júl. 9. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!