Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Padka mellé parkolás hátramene...

Jozsaagnes kérdése:

Padka mellé parkolás hátramenetben. Mi a pontos menete? Mikor, mit kell látni a visszapillantó tükrökben?

Figyelt kérdés

2020. júl. 12. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Az autód hátsó feneke legyen a parkolóhely előtti autó feneke mellett, tekerd teljesen ki a kormányt, majd mikor a bal visszapillantóban meglátod a mögötted lévő autó teljes elejét, kezd el ellenkező irányba tekerni a kormányt. Én ígí tanultam, elvileg működnie kell.
2020. júl. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

A tükröt tudod használni egyáltalán?

Ha látod akkor azt is látod hogy hová hogyan közelítessz és aszernit korrigálod.

AZt úgy nem lehet leirni hogy ekkor meg akkor ide szedd meg amoda tekerd.

Látni kell.

2020. júl. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Én kb. így szoktam:

A parkolóhely utáni autó mellett megállsz, kb. úgy, hogy a két autó hátulja egy vonalban legyen. Elkezdesz lassan tolatni és betekered teljesen jobbra a kormányt.

Ha már kb. 45 fokos szögben vagy az útra, akkor egyenesbe tekered a kormányt, majd tolatsz tovább. Amikor már csak néhány 10 centire van a jobb hátsó kerék a járdaszegélytől, akkor betekered teljesen balra a kormányt, közben figyelsz, hogy az előtted lévő autót ne zúzd le az orrával. Amikor a tükörben látod, hogy egy vonalban vagy a mögötted állókkal, akkor még behelyezkedsz a parkolóhely közepére és kész vagy.

2020. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Megállsz amellett az autó mellett, ami mögé szeretnél beparkolni. Kb. egy ajtónyitásnyi oldaltávolságot hagyj.


2. Hátramenetben elindulsz, jobbra húzva a kormányt. A kormány jobbra húzásának mértéke függ attól, hogy:

- mekkora az oldaltávolság közted és a majdan előtted parkoló autó között,

- mennyire áll egy vonalban a két autó (a tied, és ami mögé parkolsz) hátulja,

- mennyi hely van a két autó között, amik közé parkolni szeretnél.

Tolatás közben a kormány jobbra húzásának mértéke természetesen változhat (és változik is), sőt az is lehet, hogy egyenesbe kell szedned a kormányt.


3. Balra tekered a kormányt, amikor már:

- elöl kinézve látod, hogy befér az autód jobb eleje az előtted alló autó bal hátulja mögé,

- az autód bal hátulja a padkától mérve alig van kintebb, mint a mögötted parkoló autó bal eleje,

- az autód jobb hátuljánál van annyi hely, hogy a jobb hátsó kerék még bőven nem ütközik neki a padkának.

Ezeket egyszerre kell figyelni, mert egyszerre kell teljesülniük ahhoz, hogy be tudj parkolni a két autó közé. Ha bármelyik nem teljesül, akkor vagy kevés a hely a két kocsi között, vagy nem jó ívben tolattál eddig. Ilyenkor célszerű újrakezdeni az egészet, vagy ha nincs elég hely a két parkoló autó közt, akkor más helyet keresni.


4. Végül kicsit gyere előre, és tekerd ismét jobbra a kormányt. Ezzel a te autód bal eleje sem fog kilógni, illetve a mögötted állónak is lesz helye kiállni mögüled, és nem hagysz indokolatlanul nagy helyet előtted.


És közben mindig figyelni kell balra is, tükörbe, ablakon át, hogy mögötted jön-e autó vagy biciklis, akivel ütközhetsz, mikor balról kikerül téged.

2020. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm hogy lepontoztátok a 2. válaszom.

Nem akartam ide írni de vagy 30 éve kamionozok, úgy hogy egy kicsit tudok tolatni.

2020. júl. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!