Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A nők egy része azért vezet...

A nők egy része azért vezet szerencsétlenkedve, mert elhiszik a róluk szóló sztereotípiákat?

Figyelt kérdés
Kezdő vezetőként, amikor elbénáztam valamit, rögtön arra gondoltam, hogy a többiek biztos lesajnálnak, hogy azért bénázok, mert nő vagyok. Kellett egy év, mire túllendültem ezen, de sikerült. Viszont lehet, hogy ez nem mindenkinek sikerül? És jó ürügy is arra, hogy meg se próbáljanak ügyesebbek lenni? Szerintetek?

2020. júl. 20. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Inkább evolúcióban keressed az okot. Illetve a társadalomban, pl. megszokták, hogy mindig előre engedik őket, és ezt a közlekedésre is kivetítik (majd ha jön szembe egy útszűkületben, meglátod megáll-e).
2020. júl. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Ez legfeljebb csak koccanásos balesetekhez vezethet, eleinte.

Végül mindenkinél győz az önbizalom, és nem lesz gond később.

De ez nemtől függetlenül így van.

Amúgy is van már rengeteg túlzott önértékelésből vezető női sofőr, nem hiszem hogy tovább kéne a női nemet pumpolni önbizalommal.

A liberális média amúgy is túltolja ezt már..

2020. júl. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

"Kezdő vezetőként, amikor elbénáztam valamit, rögtön arra gondoltam, hogy a többiek biztos lesajnálnak, hogy azért bénázok, mert nő vagyok."


Mindenki hibázik.

A nők általában rosszabbul kezelik ezeket a helyzeteket.


Általában, azaz ismerőseim közül vannak friss jogsis csajok, akik jobban vezetnek (mert odafigyelnek a vezetésre), a sok éve vezető ki-ha-én-nem pasiknál.


Önbizalom és önismeret kérdése, ahogy a #2-es írja.


A "liberális média" picsogásra meg az a válaszom, hogy örülhet, hogy liberális médián keresztül tud írogatni.

2020. júl. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Mi nők teljesen másképp vagyunk beállítva! 😀Nem gondolnám hogy rosszabbul vezetünk, de tény, hogy másképp reagálunk.

Én még tanulok. Egy 40 es hapsi az oktatóm. Irtóra birom. :)

Ilyenkor látom, hogy másképp vagyunk kódolva.

Pl. Mondja: állj meg ott a suzuki előtt... Megyek megállok előtte. Erre azt mondja nem itt. Mondom neki, hogy az mögötte van!... stb. :)

Meg van amikor kiakad egy egy balfék közlekedőn és én nyugtatom, hogy nyugi már, sok a hülye.

2020. júl. 21. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
#3, jobban örülnék, ha konzervatív médián keresztül tudnék írogatni, így a te picsogásodat se hallgathatnám,a többi kifordult agymenéssel együtt...
2020. júl. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

A nő verve jó és a mosogató 2 méteres környékére , gondolj csak bele. A legdicsőbb vallás a iszlám,normális hithű országokban nem, hogy vezetni még arcot eltakarva kell az utcára menniük. Nem akarok ezzel semmit éreztetni, de 1 milliárd követő ha rossz vallást követne már észrevették volna.


Vicceltem.


Nem minden nő vezet rosszul, de ha egy is rosszul vezet már erősödik a sztereotípia abba aki látta.

2020. júl. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott a pont.

A nők eleve máshogy működnek.

Ėn pėldául felesėgemmel 4 ėvig kamionoztam világszerte nemzetközibe.

Kezdetben ugyan voltak nehėzsėgek ,de sok gyakorlás ės beszėlgetėst követően már teljesen megbíztam a vezetėsi tudásában ės problėmamegoldásában.

Sokszor elvonultam aludni a hálóhelyre ės hagytam hagy dolgozzon legjobb belátása szerint. "(Bár nem tagadom volt hogy este kėtsėgbeesetten ėbresztett fel azzal hogy útlezárás van! ,merre mere menjen tovább?!?)

"De mivel ėn konkrėtan azt se tudtam fėlalomba milyen országba meg hol járunk így rájött ezt neki kell önállóan megoldani. Mert velem nem megy sokra az adott helyzetben.


Nállam már nem áll meg ez a sztereotípia hogy a nők nem tudnak vezetni. Fogalmazzuk úgy hogy sok ember kėptelen jól vezetni. Úgyhogy lehet igazad van.

Ėn rengeteg nőt ismertem meg pályafutásom alatt aki nagy gėpet targoncát kamiont buszt vezet, sokan teljesen egyedül.

2020. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ės az is igaz hogy a nők máshogy gondolkodnak.

Ės ebből van a hiba. Asszonykám másfėl ėvre merte azt elmondani hogy nem is ėrtette azt amit mondok neki a vezetėsről csak nagy körvonalakban. Ės nem akarta hogy hülyen nėzzek rá..


A szomszėdasszonnyal mikor elment a boltba meg ő mesėlte hogy hülyėn ėrezte magát. Ugyanis a nėni megállt telefonálni az autóval. Ami szėp ės jó,, Csak fel kellett világosítania hogy nem kanyar után beláthatatlan útszakaszba kellene megállni felvenni azt a telefont ,mert lehet ha áttarol rajtuk egy mögöttük arra nem számító autós. Ės ez az igazán balesetveszėllyes.

2020. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki rosszul vezet az szimplán azért mert tapasztalatlan
2020. júl. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!