Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közös autót kölcsönadni?

Közös autót kölcsönadni?

Figyelt kérdés

Van egy kėrdėsem ami inkább morális jellegű.

Felesėgem vásárolt egy fiatalabb autót magának. A rėgi kis autóját ("autónkat) annyira nevetsėges áron akarták megvenni ,hogy inkább megtartottuk ilyen melóba járósnak. (Kis szerethető Honda civic)


Viszont ėn eladtam a saját autómat így a vállság előtt ne kelljen azt a böszmėt is fenntartani.


Megyek le minap a boltba a kis autó meg sehol. "Hívom fel az asszonyt hogy mi törtėnt,..

Közli ja kölcsönadta xy barátnőjėnek.


Rosszúlesett rendesen nem tagadom. Fel is csesztem rajta magam aznap...


,Pláne hogy fejem felől adta kölcsön oda valakinek.


"Ėn szervízeltem karbantartottam meg minden ,mióta megvan. Amióta pedig nincs autóm felesbe fizetjük az autókra az adókat is.


Aztán ha gatyára vágják a kis melós hondát dolgozni se tudok menni. Amúgy is azt vallom Nőt Autót kölcsön nem adunk!


(Te mit reagáltál volna erre a helyzetre?)



2020. júl. 26. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:

nem is értem, miért nem közös kasszán voltatok eddig is. na mindegy, nem ez volt a kérdés.

jól értem, hogy nem beszéltétek meg, hogy te fogod használni azt az autót? mert ha tényleg így van, egy szavad sem lehet... ha megbeszéltétek, elég genyó dolog volt a feleségedtől. engem a kocsi kölcsönadás nem zavar.

2020. júl. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Erre konkrétan már semmit, ez a házasság már úgyis halott, ha így álltok egymáshoz.
2020. júl. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért autót adunk kölcsön, nőt meg nem birtokoljuk hanem szeretjük és nem tárgyiasítjuk. Ezt azért fontos megemlíteni. De ha tetszenek ezek, akkor itt egy általam kedvelt mondás " kutyáért és nőért nem adunk pénzt"

Magyarán csak örökbe fogadjuk a kutyust és nem járunk prostihoz.


Most ezen nem tudom túljutni, meg sem beszélte veled, hogy kölcsönadja , de tudta, hogy azzal jársz dolgozni? Lehet megbeszéltetek, de elvonta a figyelmed Fradi vs. Paks ismetlés.

2020. júl. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel egy normális kapcsolatban kommunikálnak egymással a felek, az én esetemben eleve megkérdezett volna a párom, hogy kölcsönadhatja, de ha már kölcsönadta volna a tudtom nélkül (amit el sem tudok képzelni), akkor, bármily meglepő is, megkérném, hogy többet ilyet ne csináljon, ő pedig onnantól tiszteletben tartaná a kérésemet, mert tiszteljük egymást.


Nem is értem, hogy lehetne másképp.

2020. júl. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bicskát, pipát, autót és nőt nem adunk kölcsön.
2020. júl. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én biztosan felmérgeltem volna magamat. Úgy gondolom, hogy ez egy olyan esemény (a kölcsönadás), ami már megéri az említést.

Beszéljétek meg a dolgot higgadtan és mondd neki, hogy te úgy tekintesz a Civicre, mintha az lenne a te kocsid.

Ha nem érti a feleséged, hogy mi a problémád, akkor egyik este állj el titokban az ő autójával 2 utcával távolabbra és amikor reggel keresi, közöld vele, hogy kölcsönadtad Bélának.

2020. júl. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!