Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik távolsági diákbérlet?

Létezik távolsági diákbérlet?

Figyelt kérdés
vagy hogy működik ez, ha hallgatóként ingázok két város között?
2020. aug. 8. 13:57
 1/6 Metionin ***** válasza:
0%
Igen de csak oktatási időben használhatod és csak a lakóhely és az oktatási intézmény között, szóval pl. nyári szünetben nem tudsz ilyet venni, ha nincs igazolásod, hogy pl. gyakszid van. Kell mellé ilyen kis igazoló cetli amin ezek az adatok szerepelnek.
2020. aug. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ez csak havi formában működik?

Vagy lehet éveset is kapni?

2020. aug. 8. 14:05
 3/6 Metionin ***** válasza:
Szerintem van éves is, csak nem tudom, hogy az használható-e nyáron. Féléves tuti van.
2020. aug. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Volánnál nincs éves diákbérlet, csak havi és félhavi.

#1: Nem kell ezt ennyire túllihegni. Lehet nyáron is venni havibérletet, a kutya nem foglalkozik vele hogy pont nincs iskolaidő. Az állomáson simán kiadják egy kérdés nélkül. Igazolást a legtöbben meg nem kapnak gyakorlatról. (Nekem most nyári gyakorlatom van éppen, igazolásom nincs róla (külsős cégnél vagyok).) Annak a kis igazoló cetlinek sok létjogosultsága nincs. Nekem az első évi még, 2010/2011 van ráírva, azóta nem hosszabbíttattam meg. Az ellenőrök vagy meg se nézik, vagy letojják hogy mi van ráírva ha érvényes a bérlet meg a diákigazolvány.

2020. aug. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően csak a lakhelyed és az oktatási helyszín között használhatod a helyközi diákbérletet. Viszont ez időben NINCS korlátozva, nyáron , éjjel, hétvégén, bármikor utazhatsz.
2020. aug. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
#4. Lehet azóta másképp van de amikor gimibe jártam, így volt. Akinek nyári gyakszija volt, igazolás kellett hogy vehessenek bérletet. Oké hogy az állomáson kiadják, ők nem tudják hogy van-e igazolásod. Az igazoló cetliért meg is büntettek egyszer, amiért le volt járva. Ja és ezért nem tudtam diákmunkát vállalni nyáron, mert nem lehet miatta bérletet venni, ha meg mindennap jegyet vettem volna, az kb. a fizetés felét elvitte volna. Biztos van olyan hely ahol erre tojnak de felénk büntettek érte.
2020. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!