Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Be kellene tiltani a fedélzeti...

Be kellene tiltani a fedélzeti kamerákat?

Figyelt kérdés

Mióta tele van rakva a magyar internet is ilyen-olyan előzmény nélküli videóval ahol máris ítéletet hoznak az emberek más felett azóta nagyon frusztrált vagyok, és nem csak én.


Komoly személyiségi jogi dolgok ezek. Egyiken én is rajta vagyok ami iszonyat dühöt vált a mai napig is ki belőlem. Feljelentéssel, személyiségi jogi perrel ügyvédhez fordultam , de azt mondta nem lehet mit csinálni, a rendszám nem látszódik, én sem. Botrány ami itt van. Arra gondoltam, hogy petíciót kezdek el arról, hogy tiltsák be mert ember életeket tesz tönkre, megbélyegez.



2020. aug. 11. 07:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Azta szegény büntetőfékezgetők meg veszélyeztetők jogai......

Én meg petíciót gyűjtök hogy minden betörő kapjon ingyen símaszkot nehogy sérüljön szegények személyiségi jogai. Na kb ez olyan mint amit te szeretnél.

2020. aug. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Ausztriában tilos, Portugáliában is.


Érdekes, ez a diktatúrázás, nagyon rossz ország lehet Ausztria, csan szenvednek ott az emberek. Inkább az a diktatúra ahol ez megengedhető, hogy máris elítélik az ember.

2020. aug. 11. 08:41
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

#12 Azért nyílván nem ítélnek el mert közlekedsz az úton.

Ha meg te voltál az akit felvettek mert szabálytalankodott, nagy pofátlanság ha még te vagy kiakadva.

2020. aug. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a közvélemény reakcióját és a polgári, valamint büntetőjogi hasznosságát kell a mérleg két serpenyőjébe helyezni. Értem én, hogy adott esetben igaztalanul vádolhatja meg az internet népe az embert, cserébe viszont a valóban húsbavàgó jogi természetű döntések ezáltal sokkal pontosabbak lehetnek. Amin lehet finomítani, az az emberek reakciója, de az olyan végletes megoldások, mint a totális betiltás, egyszerűen nevetségesek. Van középút, ami bizony mindenkinek jobb.
2020. aug. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csináltál semmit, miért is felháborító?
2020. aug. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Tudjuk, hogy Ausztriában tilos a kamera, azonban tegyük hozzá, hogy - a magyar viszonyokhoz képest - messze nem is indokolt. Az ottani morálokat nézve, valószínűleg jóval kevesebb a büntetőfékezgető, a záróvonalon előző, piroson áthajtó, stb., az embereket nem az irányítja, hogy hogyan tudnak keresztbetenni a másiknak, hogy rossz legyen. Az persze más kérdés, hogy ők miért ragaszkodnak annyira a jogaikért alapvetően is, de a kérdés szempontjából lényegtelen. Ellentétként írhatjuk, hogy Oroszországban meg kötelező a fedélzeti kamera. A biztosító társaságok szóba se állnak az emberrel ha nincs ilyen készülék a kocsiban. Miért is? Talán mert kiemelkedően fontos a közlekedési helyzetet nézve.
2020. aug. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában azért más a közlekedési morál.

És ott úgy rémlik az 50 az 50 nem pedig 64...

2020. aug. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha a magyar jogot veszem, és tiltanák a használatát, az legfeljebb szabálysértés lehetne némi pénzbírsággal.

De a jogban van olyan is (nem tudom precízen megfogalmazni), amikor az egyéni érdek felülírja az össznépit.

Azaz, ha tiltás ellenére felveszi valaki, hogy nem tudsz közlekedni, a felvétel felhasználható lesz a bíróságon, akkor is ha nem volt jogszerű a készítésének módja.


A kocsinak nincs személyiségi joga. A rendszám érzékeny adat, de az meg nem látható, és te sem. Tehát?

2020. aug. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
#16,17 Na igen, Ausztriában és nyugaton azért másabb a közlekedési morál. Nekem is van német ismerősöm, aki egy hajszállal sem lépi túl a sebességhatárt. Nyugaton sokkal jobban betartják a kresz-szabályokat mint nálunk és nem mindenféle összetákolt sz@rral veretnek 70-el városon belül.
2020. aug. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kellene betiltani őket. Igazából a biztosítóknak kedvezményeket kellene ajánlaniuk, ha fedélzeti kamera használatban van, bár ezt ugye nehéz követni.
2020. aug. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!