Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Be kellene tiltani a fedélzeti...

Be kellene tiltani a fedélzeti kamerákat?

Figyelt kérdés

Mióta tele van rakva a magyar internet is ilyen-olyan előzmény nélküli videóval ahol máris ítéletet hoznak az emberek más felett azóta nagyon frusztrált vagyok, és nem csak én.


Komoly személyiségi jogi dolgok ezek. Egyiken én is rajta vagyok ami iszonyat dühöt vált a mai napig is ki belőlem. Feljelentéssel, személyiségi jogi perrel ügyvédhez fordultam , de azt mondta nem lehet mit csinálni, a rendszám nem látszódik, én sem. Botrány ami itt van. Arra gondoltam, hogy petíciót kezdek el arról, hogy tiltsák be mert ember életeket tesz tönkre, megbélyegez.



2020. aug. 11. 07:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
88%

A magánszemélyek saját gépjárművébe szerelt kamerákra vonatkozóan az adatvédelmi biztos sok évvel ezelőtt kiadott egy – nem jogszabályi erejű – állásfoglalást, ami azonban tudomásom szerint a mai napig irányadónak tekinthető, itt érhető el:

[link]

2020. aug. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Én meg attól lennék frusztrált, ha nem lenne kamerafelvételem pl egy balesetről
2020. aug. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem mered leírni,hogy miért szerepeltél a videóban?🤔 Gondolom nem a szép autód miatt🤔 Nagyon helyes, hogy egyre több embernek van fedélzeti kamerája! Aki szabálytalan, az vessen magára.
2020. aug. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
88%
Nem, mert kegyetlen hasznos dolog ez. Viszont a felvételek felhasználását valóban szabályozni kellene a személyiségi jogok miatt csak kitakart rendszám, eltakart arcok kerülhessenek fel ha valami nagyon olyan amit érdemes közzétenni mint rossz példa.
2020. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%
Abszolút egyetértek kérdező. Kicsit túllőtek a célon ezzel a kamerás dologgal. Már csak emiatt sem veszek én sem.
2020. aug. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy aki normálisan közlekedik, annak semmi baja a kamerákkal, csak egy bizonyos csoportnak... ha beletartozol ebbe, hát ne csodálkozz, ha utána az internet népe röhög rajtad.
2020. aug. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Alex Fly ***** válasza:
100%
Nem kellene betiltani. Viszont van számodra egy jó hírem: nem is kötelező. Tehát ha te ily mértékű ellenszenvvel viseltetsz ezen eszközök iránt, akkor semmi nem akadályoz meg abban, hogy ne használj kamerát a járművedben...
2020. aug. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!