Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Be kellene tiltani a fedélzeti...

Be kellene tiltani a fedélzeti kamerákat?

Figyelt kérdés

Mióta tele van rakva a magyar internet is ilyen-olyan előzmény nélküli videóval ahol máris ítéletet hoznak az emberek más felett azóta nagyon frusztrált vagyok, és nem csak én.


Komoly személyiségi jogi dolgok ezek. Egyiken én is rajta vagyok ami iszonyat dühöt vált a mai napig is ki belőlem. Feljelentéssel, személyiségi jogi perrel ügyvédhez fordultam , de azt mondta nem lehet mit csinálni, a rendszám nem látszódik, én sem. Botrány ami itt van. Arra gondoltam, hogy petíciót kezdek el arról, hogy tiltsák be mert ember életeket tesz tönkre, megbélyegez.



2020. aug. 11. 07:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene. Mégis milyen károd keletkezett a felvételből - főleg ahogy írod hogy se az arcod, se a rendszámod nem látszódik?
2020. aug. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

A fedélzeti kamera nagyon sok esetben hasznos, balesetek esetében egyértemüsiti, ki és mit hibázott.

Nem a felvételek alaján itélnek el valakit, de ha valaki szabálytalankodik, vagy veszélyeztet másokat, akkor a negatív vélemény nagyonis jogos!


Az meg, hogy te ráismertél magadra - kérdés, hogy miröl, ha sem a rendszámod, sem te nem látszol rajta -, akkor gondolom, azt érzed, hogy valami nem volt veled rendben.


A személyiségi jogaid meg nem sérültek, nem tudom, miért vagy ennyire felidegesedve.


Meg az sem világos, hogy milyen életeket tesz tönkre, ha kiderül, hogy merre jár valaki, és mit tesz, ami nem megengedett!

2020. aug. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%

Lehet hasznos és nagyon sokszor meg káros is.

Múltkor volt még a tévét is megjárta egy videó, ahol szembe beelőztek egy olyan széles úton hogy bőven elfért a 3 autó egymás mellett és az egyik autó bele ment az árokba.

Persze ezt most itt nem lehet leírni hűen, de az valami gyakorlatlan gyerek volt és talán egy szúnyogtól is megijedt volna és neki megy az ároknak.

2020. aug. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%

Közterületen szabad kamerázni. Miféle diktatúrát akarsz te, hogy ezt betiltanád?

A személyiségi jogaiddal nem vagy tisztában. Háborgás helyett olvasnod kellett volna.

2020. aug. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon helyes, hogy egyre több embernek van. Szívjon csak az, aki képtelen normálisan közlekedni, fusztráljon csak
2020. aug. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%

#2 sanszos, hogy valamelyik ún. pofátlan(tan)ítás videóról van itt szó, amelyben - ugyan kikockázott rendszámmal - a kérdező lehet az egyik jelenet főszereplője. Ezek a válogatások ugyebár eléggé felkapottak mostanság. Ha pedig tudja, hogy a közelmúltban leintették megbüntették egy civil rendőrautóból X helyen, akkor esélyes, hogy akkép magára ismer. Ha nem ő lenne célirányosan a felvételen, akkor eleve nem volna min problémázni.

Nagyon helyes, hogy megmutatják az ilyeneket, elrettentve bizonyos dolgoktól a sofőröket és egyben ösztönözve vele a szabályos közlekedésre!

2020. aug. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ennek köszönhető, hogy a büntetőfékezős idi...kat végre elkapják. Meg sok egyéb haszna is van.
2020. aug. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%

Nem hogy nem kéne betiltani, de még propagálni kéne, hogy minden kocsiban legyen. Vidékiek voltunk, felköltöztünk Bp mellé. Egy éve laktunk itt, és már kétszer összetörtek minden (mindkétszer vételenek voltunk). Elhatároztuk az itteni türhő, pofátlan vezetési stílus miatt, hogy bizony nekünk is lesz. Szerencsére nem volt azóta rá szükség, nem érzünk kényszert, hogy youtube-ra pakolgassunk, de észrevehető, hogy valahogy a kedves autóstársak udvariasabbak, mióta ott figyel látványosan a kamera a szélvédő mögött.


Sajnos máshogy nem megy a büntifékezések, leszorítások világában. Közlekedni kéne normálisan, és akkor nem kell rettegni, hogy mikor kerül az ember youtube-ra. Hozzáteszem, hogy ezen youtube videók alatt még így is túl sokan kezdik el védeni a védhetetlent (pl. a büntiféket, agresszív villogást, stb), szóval nem kell játszani a mártírt az előzmények hiánya(?) miatt.

2020. aug. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
*minden helyett minket
2020. aug. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem csináltál semmit, miért vagy frusztrált? Tudod, hogy nap mint nap hány tárfigyelő kamera vesz fel téged? Azok nem zavarnak?

Amúgy nem kellene betiltani, sőt úgy látom némelyik autóban már elérhető gyárilag beszerelt fedélzeti kamera, reméljük idővel alapfelszereltség lesz a legtöbb márkánál. Annyi paraszt van az úton, hogy igenis jó ha van fedélzeti kamera egy autóban.

És ne aggódj, a videóban téged valószínű észre sem vesznek, mindenki a tahót figyeli. Az már más kérdés ha te vagy a tahó a videóban. Abban az esetben én nem tennék feljelentést, könnyen fordítva sülhet el.

2020. aug. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!