Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha a kresz vizsgától számított...

Ha a kresz vizsgától számított 2 éven belül nem szereztem jogosítványt, akkor csak a kreszt kell újra kezdenem vagy a kötelező levezett óráim is elvesznek?

Figyelt kérdés
ill. ha a forgalmi vizsga is megvan, viszont az elsősegélyvizsga nincs meg 2 éven belül, akkor is elveszik az egész, vagy annak megláte után kiadják a jogsit?
2020. aug. 27. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyakorlati órákat is meg kell ismételni. Szerintem, de javítsatok ki, ha tévedek. Mivel elvileg sikeres kresz vizsga nélkül el se kezdhetnéd a gyakorlati órákat. És ha ugye 2 év múlva lejár a kresz, akkor ugye nincs kresz vizsgád, nem is vezethetnél anélkül.


De szerintem az elsősegély vizsga az mindegy mikor lesz meg. Szerintem nem baj, ha az nincs meg 2 éven belül.

2020. aug. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy ha a KRESZ lejár akkor az egész tanfolyam bukó.


Az elsősegély viszont ide nem számít bele. Az életed végéig tart és minden kategóriára érvényes.

Ha megvan a forgalmi vizsga de csak az elsősegély hiányzik akkor sem jár le semmi, bármikor amikor teljesíted és felmutatod megkapod a jogosítványt.


Jelenleg a korona miatt nem is kell elsősegély, bár ezt nem tudom meddig.

Illetve ha a korlátozások ideje alatt járt volna le akkor autómatikusan meghosszabbodik dec 15ig a kresz.

2020. aug. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!