Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezt én néztem be a körforgalom...

Ezt én néztem be a körforgalomban?

Figyelt kérdés

Ma történt: nagy város, három sávos körforgalom, (úgy emlékszem). A harmadik kijáraton szerettem volna távozni, így maradtam a belső sávban, mivel nem hagytam el a körforgalmat. Onnan indexeltem szabályszerűen, hogy most már távozom, azonban egy hölgy ezt nem vette figyelembe és előttem átvágott, úgy, hogy a körforgalom kellős közepén meg kellett álljak. Most azt nem tudom, hogy hogy került oda, mert nem láttam, hogy most nekem nem adott elsőbbséget és bevágott elém, vagy mellettem jött a külső sávban, lényeg a lényeg, velem ellentétben ő a negyedik kijáraton távozott.

Nem volt egyebkent semmi, nem dudált senki, csak elgondolkodtam, hogy szerencse, hogy figyeltem, ha én lettem volna a hibás ha oldalba kapom, meg pláne...



2020. szept. 14. 22:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Két sávos a körforgalom, megnéztem most Google térképen.
2020. szept. 14. 22:59
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
A leírásod alapján te voltál a szabálytalan. Csak a külső sávból szabad elhagyni a körforgalmat (kivéve ha az útburkolati jelekből más következik).
2020. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mintha az ut bal oldalarol akarnal jobbra kanyarodni. Meg kene tanulni a kreszt, mielott kinyirsz valakit a hulyesegeddel...
2020. szept. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
K.vara nem írja sehol sem a KRESZben, hogy nem lehet csak és kizárólag a külső sávból elhagyni a körforgalmat, nem tudom mit beszélsz... A belsőből is el lehet.
2020. szept. 15. 06:17
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nem lehet. Abszolút logikátlan is lenne, hol máshol enged olyat a magyar(!!!) KRESZ, hogy potenciálisan egyenesen haladó sávot keresztezve kanyarodj bármerre is?


Ezzel együtt a másik autós is szabálytalan volt, mert többsávos körforgalomban a külső sávot csak akkor használjuk, ha a következő kijàraton el is hagyjuk a körforgalmat.

2020. szept. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Na látod, épp itt van a lényeg. Nem hagytam el, csak a harmadik kijáraton. Akkor miért kellett volna két kijárat előtt is elmennem a szélsőben?

Vagy akkor a körforgalom közepén át kellett volna vágjak a szélsőbe, hogy jaj én most megyek kifele?

2020. szept. 15. 06:58
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Megnézed műholdképen hogy hogy van a sávozás. Általában így: [link] ,18.2325846,131m/data=!3m1!1e3

Ilyen 2 sávos körforgalomból a 2 sávos útra lehet a belső sávból kimenni, ekkor értelemszerűen a belső sávba érkezel. A külsőnek "elfogy" a körforgalom, mert a külső sávból már csak kifelé lehet menni, ekkor a külső sávba érkezik.

2020. szept. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
(#7-hez elrontotta a linket ez a gyökér oldal, ráadásul nem engedi a rövidített URL-t bemásolni, az egész link-sor egyben van szóközök nélkül, be tudod másolni)
2020. szept. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Melyik körforgalom?

pl.Szegeden a nagykörforgalomban jártunk így hogy kijöttek elénk. Szerintem te voltál szabálytalan. Amúgy ott fel van festve melyik sávból melyik kijáraton mehetsz ki.

2020. szept. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mégegyszer: ha van melletted a jobb oldalon egyenesen tovább vezető sáv, akkor abból hajtasz ki és nem a belsőből.


Ha a melletted lévő sáv csak kihajtásra szolgál, azaz nem lehet belőle egyenesen továbbhaladni a körforgalomban, akkor az addigi belső sávból is elhagyhatod a körforgalmat. Ez utóbbi helyzet minden esetben kitűnően és logikusan fel van festve és elő van jelezve.

2020. szept. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!