Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezt én néztem be a körforgalom...

Ezt én néztem be a körforgalomban?

Figyelt kérdés

Ma történt: nagy város, három sávos körforgalom, (úgy emlékszem). A harmadik kijáraton szerettem volna távozni, így maradtam a belső sávban, mivel nem hagytam el a körforgalmat. Onnan indexeltem szabályszerűen, hogy most már távozom, azonban egy hölgy ezt nem vette figyelembe és előttem átvágott, úgy, hogy a körforgalom kellős közepén meg kellett álljak. Most azt nem tudom, hogy hogy került oda, mert nem láttam, hogy most nekem nem adott elsőbbséget és bevágott elém, vagy mellettem jött a külső sávban, lényeg a lényeg, velem ellentétben ő a negyedik kijáraton távozott.

Nem volt egyebkent semmi, nem dudált senki, csak elgondolkodtam, hogy szerencse, hogy figyeltem, ha én lettem volna a hibás ha oldalba kapom, meg pláne...



2020. szept. 14. 22:52
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Itt nincs felfestve semmi, az már lux lenne, ennyire azért nem komoly hely 😆
2020. szept. 15. 16:29
 12/13 anonim ***** válasza:

Bár nem bírom az onroadot, de itt elég jól elmagyarázzák.

[link]

2020. szept. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"K.vara nem írja sehol sem a KRESZben, hogy nem lehet csak és kizárólag a külső sávból elhagyni a körforgalmat, nem tudom mit beszélsz... A belsőből is el lehet."

Valóban nem írja. Viszont van egy olyan általános szabály, hogy a jobbra kanyarodást az úttest jobb oldaláról kell végrehajtani. Sehol nem írja k.vara, hogy ez körforgalomban nem lenne érvényes.


"Vagy akkor a körforgalom közepén át kellett volna vágjak a szélsőbe, hogy jaj én most megyek kifele?"

Nem átvágnod kellett volna, hanem a bekanyarodás előtt időben sávot váltani a külső sávba. Ugyanis - mint minden párhuzamos közlekedésű úton - a 2 sávos körforgalomról is csak a jobb oldali sávból szabad jobbra kanyarodni.

Amit te csináltál az volt az átvágás. Ha valaki van a melletted a külső sávban, akkor balesetveszélyt okozol. De ezt tapasztaltad is.

2020. szept. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!