Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan küzdjem le a vezetéstől...

Hogyan küzdjem le a vezetéstől való félelmemet?

Figyelt kérdés
4 éve van jogsim, ezalatt kb. 6-szor vezettem (ebből 3-szor trabantot). Legutoljára múlt héten, szombat este, kb. 50 km-t. Ha beülök a kocsiba jéghideg lesz a kezem, remegek, de kb. 20 perc után elmúlik. Viszont hiába volt jó élmény a legutóbbi vezetés, nem merek újra belevágni. Pedig anno én voltam az oktatóm legjobb diákja :S Most meg el se merek indulni, mert már a gondolattól is rosszul vagyok... ez nem mehet így tovább! Mit tegyek?
2010. aug. 10. 06:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak és kizárólag gyakorlással.

Én az éjszakai vezetéstől féltem, de gyakorlással elmúlt.

2010. aug. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap vezess, akár kell, akár se. Egy félelem akkor múlik el ,ha mindél többszöl kiállod, idövel a félelemreakció "kifárad".
2010. aug. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem nem kötelező a vezetés. Nekem nincs jogsim, nem is lesz, mert érzem, hogy nem nekem való. Ebben nincs semmi rossz szerintem, ne vezess, ha nem akarsz.
2010. aug. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem ül esetleg melletted valaki? MErt nekem akkor volt ez mikor apám odaült mellém :D

De már elmúlt ez körülbelül pár alkalommal volt így !Mert mindíg azt leste hogyan mit csinálok és zavarban voltam.

Amúgy vezess vezess és vezess,hidd el el fog múlni ,kezdj kisebb forgalmú úton vagy utcákban

2010. aug. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ma 09:05-ös: gondoltál már arra, hogy van akinek KELL vezetnie, nem olyan egyszerü, hogy ha nehéz, akkor ne vezess!!!!!
2010. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
7%
Nem rossz indulatból, de szerintem daráld le a jogsid. Egyszer annyi bepánikolsz, hogy elájúlsz vagy valami, és meghal miattad más. Koncentrálni se tudsz úgy. Ezt a félelmet kiölni nem tudod magadból. Az unokatesvérem is ilyen. Remeg meg minden baja van. Inkább elviszem ahova akarja csak ne ő vezessen.
2010. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Olvasd el még egyszer, amit írtam. A félelem 20 perc után elmúlik... de nyilván te kormánnyal a kezedben születtél :D

Kár, hogy nem kötik IQ-hoz a jogsit... akkor te bedarálhatnád a tiédet :)


Többieknek köszi :) "Csakazértis" vezetni fogok!!! :P

2010. aug. 10. 14:31
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Hm... Igazad van nekem kellene elvenni a jogsim, mert nem sz*rom össze magam vezetés közbe.Az IQ-t meg ne is emlegesd, mert neked nincs annyi eszed, hogy ne veszélyesztesd a többi autóst az utakon a hülyeségeddel . Nem a kormánnyal a kezembe születtem, de én nem remegek 20 percig a vezetés közbe. 20 perc alatt 10 balesetet is lehet okozni. Én lassan kötelezővé tenném a PÁV-ot minden jogsira az ilyenek miatt, mint te. Nem kell egyből a másikat támadni, mert leírja a saját véleményét. Nekem ez a vélemyényem. Mint írtam a saját rokonommal se teszek másképp, sőt még jobban mondom neki. Mi van ha pont a 20 percbe valaki szabálytalanul előz te meg bepánikolsz? Nem lassítasz, durr összementek és vége. vagy valaki hírtelen fékez előtted, mert átszaladt előtte valami? Te csak remegsz és kész a baj. Hidd el, nem rosszindulatból, de az ilyen ki kell küszöbölni, mert ez így veszélyes magadra és másokra nézve is.
2010. aug. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Ja és pontozz le nyugdtan, mert nem érdekel. Amit akarok azt leírom.
2010. aug. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Arra van a forgalmi vizsga, hogy kiszűrjék a veszélyes elemeket. Nem tudom, hogy végig elolvastad-e, amit írtam. Tudom, hogy jól vezetek! Nem azt kérdeztem, hogy hogyan kell megtanulni vezetni, hanem azt, hogy hogyan lehet leküzdeni a félelmet?

Jobb félni, mint megijedni és a félelem abból fakad, hogy mi van akkor, ha a sok barom az utakon nem fél annyira, mint én és száguldoznak össze-vissza, mindemellett leszarják a többi közlekedni vágyó embert?!


Most, hogy így belegondolok, tényleg jobb a félelem. Inkább az nem normális, aki nem fél.


A párom már 7 éve vezet. Soha nem volt balesete, pedig lehetett volna, ha nem figyelmeztetem, hogy éppen most kezdett valaki előzni, szembejön velünk egy idióta a hajtűkanyarban stb. És ezért is FÉLEK, mert látom, hogy nem tartják be a szabályokat.


Te meg túl elhamarkodottan ítélsz. Talán bátorítani kellene a rokonodat és nem elvenni azt a maradék önbecsülését... már ha maradt valami egyáltalán (neked köszönhetően)...

2010. aug. 10. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!