Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan küzdjem le a félelmemet...

Hogyan küzdjem le a félelmemet 13 év kihagyás után?

Figyelt kérdés

Istennek - és szerencsés pályaválasztásomnak - köszönhetően, 1978-tól, évente legalább hatszor utaztam repülőn. Még százon túl is volt bennem egy pici szorongás a landoláskor, de el nem cseréltem volna egy 16-22 órás vonatútra.

A helyzet megváltozott és 19 év kimaradt.

Most egy nagyon hosszú útra készülök. A pánik talán túlzás, de elkezdtem filózni ...

Volt-e már más is hasonló helyzetben? (Szinte életforma szerűen sok, sokáig semmi, majd újra.) Arra gondolok, hogy én szinte már első repülőút előtt álló utasnak számítok ...


2010. okt. 15. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Dehogyis! Ne félj, úgy indulj neki az útnak várnak rád szép élmények, és neked fontos ez az út. Semmi pánik, menni fog.
2010. okt. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én az első út előtt sem pánikoltam és filóztam, örültem neki, hogy mehetek.
2010. okt. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem ezen kellene filóznod hanem inkább gondolj arra, hogy a repülőn pl megismerhetsz érdekes embereket, ujra láthatod a felhőket közelről, tanulhatsz, olvashatsz (nekem pl máskor kevés időm van rá, ilyenkor kihasználnám) vagy találj ki valami extrát az utra..:) az majd el tereli a figyelmed a félelemről..
2010. okt. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első utamon 1 órát azzal voltam elfoglalva, hogy milyen erős hajtóművek vannak a gépen, amik csakúgy, belesüllyesztenek az ülésbe és hatása alatt voltam az élménynek. Így még a mocim se húz. Azután pajzán gondolatok :)fogtak el a stewardessel kapcsolatban. Csak a rend kedvéért vettem tőle egy csipszet és beszéltem vele néhány szót, kellemes volt. Elolvastam a kisfüzetet amiből megtudtam, hogy mi a teendő vészhelyzet esetén, majd tanulmányoztam másik emberek viselkedését, mert szó mi szó, elég kis hely egy gép belseje, és akkor már meg is érkeztünk Rómába.
2010. okt. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Figyelj én őszinte leszek.

Én mindig félek a repüléstől pedig már sokszor repültem.

Van nálam nem kevés tömény,amit becsekkolás elött a reptéri wcben lehajtok.Folyadékot úgysem lehet üvegben felvinni :) ezért beviszem magamban.

Mire a fedélzetre érek már nem vagyok józan :)

Szerintem EZ a legjobb megoldás.

2010. okt. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!