Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kijárási korlátozás alatt...

Kijárási korlátozás alatt ilyen okból autóba ülhetek?

Figyelt kérdés
Az asszony 2 műszakban dolgozik, most éjszakás, én megyek érte kocsival, de ő dolgozik. Én érte mehetek, vagy neki kell ezt egyedül megoldania, mert ő dolgozik és csak ő lehet kint? Mennyire jellemző az, hogy megállítják az autósokat a rendőrök csak ezért?

2020. nov. 8. 17:46
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy van papír a munkahelyről, direkt nekem is van egy másolat a kocsiban (igaz asszony nevével).
2020. nov. 8. 17:49
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
És éjfél után végez?
2020. nov. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Természetesen, ezért tettem fel a kérdést. Általában hajnali 2-3 körül.
2020. nov. 8. 18:00
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom, hogy emiatt vegzálnának a rendőrök téged. Ha biztosra akarsz menni, hívd fel a helyi rendőrkapitányságot, beszélj velük.
2020. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
A kormányrendelet értelmében , szigorúan véve neki kell megoldania ezt.
2020. nov. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Tehát hajnalban, egy nő, a hidegben, munka után induljon meg haza gyalog? Ki sem szállok az autóból, beül és megyünk is. Egyébként érdekes lenne, ha ennek így kellene lennie... Mert ha elindul magában az utcán, bárkivel találkozhat, akár fertőzött emberrel is, viszont ha én megyek, velem találkozik, akivel él, akivel amúgy is fog találkozni, és én ki sem szállok, szóval senkire sem vagyok veszélyes...
2020. nov. 8. 18:16
 7/24 anonim válasza:
100%
Ebben az országban ne keress logikát
2020. nov. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem szabályos, de ez tipikusan az az eset, amit minden kicsit is normális rendőr megértene.

Nem tudom, most mi a joggyakorlat (ezt eddig egyik válaszoló sem írta), de nem tűnik életszerűnek, hogy a városon átrobogó autósokat megállítsák azzal a céllal, hogy igazolják, hogy munkahelyről mennek haza.

Ami tény: rettenetes leterheltek most ők is, hisz a normál bűnözők nem tartanak szünetet, viszont napról napra több karanténba rakott embert kéne ellenőrizniük, és akkor még ellenőrizzék a bolti maszkviselés betartását, meg az éjjeli kijárási korlátozást is.

Nem hinném, hogy ezek után autókat állítanának meg.

2020. nov. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom akkor mi legyen. Érte megyek, aztán kiderül, sajnos mást nem tudok... Azért köszönöm az értelmes válaszokat!
2020. nov. 8. 18:58
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Már ajánlották, csak megismételni tudom: hívd fel a rendőrséget, röviden elmondod mi a helyzet, és megkérdezed, ilyenkor mi a hivatalos rend.

A másik, hogy nem hívod fel őket, és a nálad lévő papírt felmutatva közlöd, hogy éppen az asszonyért mész, nyugodtan ellenőrizhetik (vagy már ott ül melletted)

2020. nov. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!