Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kijárási korlátozás alatt...

Kijárási korlátozás alatt ilyen okból autóba ülhetek?

Figyelt kérdés
Az asszony 2 műszakban dolgozik, most éjszakás, én megyek érte kocsival, de ő dolgozik. Én érte mehetek, vagy neki kell ezt egyedül megoldania, mert ő dolgozik és csak ő lehet kint? Mennyire jellemző az, hogy megállítják az autósokat a rendőrök csak ezért?

2020. nov. 8. 17:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
#6-hoz egy gondolat, viszont ha nem nyílt térben találkozik egy fertőzöttel, hanem a teljesen zárt kocsiban (veled), akkor sokkal nagyobb a fertőzés veszélye. Nyilán otthon is megvan a kockázat és pont nem foglalkoztok vele, hogy esetleg egymást fertőzitek
2020. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Ez most komoly? Egymás mellett alszunk, egy ágyban, de ne menjek érte kocsival, nehogy elkapjon tőlem valamit, inkább gyalogoljon hajnalban? :D
2020. nov. 8. 21:29
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
#12: Ha fertőzésnek van kitéve, akkor elgondolkodtató lenne igen...
2020. nov. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

13-as, ne legyél már ilyen ostoba!

Akik egy háztartásban élnek, azok eleve szoros kontaktok.

Kérdező, menj nyugodtan a feleségedért ma éjjel is! És adj neki nyugodtan puszit, amikor beül melléd!

2020. nov. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
81%

#13#

Ne komolytalankodjál már, egy háztartásban élők esetében fel sem merült, hogy hordjanak maszkot, ha egymás közelében vannak, vagy ne is menjenek egymás közelébe.

A tavaszi megszorítások alatt is volt olyan, hogy korlátozták az autóban utazókat, de pontosan az volt a kivétel, hogy egy háztartásban élők utazhatnak együtt.


Az orvosok is elmondták, hogy jelen állás szerint, úgy néz ki, hogy sokan meg fognak fertőződni, és akik egy háztartásban élnek, azoknál tendencia, hogy megfertőzik egymást, mire a tünetek miatt valaki orvoshoz fordul, már a többiek is fertőzöttek, az óvintézkedésekkel ezt nem lehet megakadályozni, a valódi cél csak a terjedés ütemének a lassítása.

2020. nov. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Értő olvasás emberek...

Nem azt mondtam, hogy törvénytelen otthon együtt lenni, hanem, hogy érdemes lenne egymásra is odafigyelni, pláne a legközelebbi hozzátartozókra.

2020. nov. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, nyilván én is elmennék a feleségemért.


De ettől még a jogszabály NEM rendelkezik olyan kivételről, amelyre hivatkozva bármely túlbuzgó hatósági személyt le tudnád rázni.

2020. nov. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
81%
Nyugi, a kutya nem fog vele foglalkozni, hogy miért vagy az autóban.
2020. nov. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Érdekes dolog ez. Ha jól értelmezem, a munkavégzésre nem terjed ki a korlátozás semmilyen formában, azaz egy taxis mehet, amerre akar, sőt, utast is felvehet, hisz dolgozik. Magyarul ha egy taxis hozná haza, az okés lenne, ha én, az már nem a törvény szerint, mert nekem nincs okom kint tartózkodni. A törvény szerint inkább hozza haza egy idegen, mert úgy kisebb a kockázata annak, hogy terjed a vírus, sőt, messzebb megyek, több idegen emberrel is utazhat akár, ha a tömegközlekedéssel sincs probléma. Ez gyönyörű... :D
2020. nov. 9. 00:09
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha tudod igazolni hogy egy lakcímen laktok egy háztartásban plusz felmutatjàtok a papírt hogy dolgozni volt és mivel nincs busz így evidens hogy fuvart kell intézni hogy ne az utcán kelljen fagyoskodnia műszak után még hajnali 5 ig akkor nem problémáznak.

De nem hinném, hogy az autósokat megàllítanák. :)

2020. nov. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!