Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmin ha nem vagyok...

Forgalmin ha nem vagyok szimpatikus a vizsga biztosnak, akkor tényleg megbuktat?

Figyelt kérdés
Ha antiszociàlis vagyok és visszahúzódó és nem mosolygós.

2020. dec. 29. 22:39
1 2
 11/15 anonim válasza:
49%

9-es:

Kreált hülyeség?

Akkor miért bukik meg kb. 10-ből 6 tanuló a forgalmi vizsgákon? Ha nem pénzbehajtásról van szó, miért nem készülhet fel a tanuló forgalmi vizsgára egyénileg, jogosítvánnyal rendelkező szülő/haver jelenlétében, amennyiben megvan a KRESZ vizsga?


Érdekes módon, a világ fejlettebb részein ez is másképp működik.


[link]


Lepontozhatsz, amennyiben te is oktató/vizsgabiztos vagy...

2021. febr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Akkor miért bukik meg kb. 10-ből 6 tanuló a forgalmi vizsgákon?"

Azért mert 10-ből 6 tanuló alkalmatlan a biztonságos közlekedésre. Ugye rohanni kell 30 óra után vizsgázni, mert menőzni kell a haverok előtt, persze a szabályokat rosszul tudja, mert csak totózott a kresz vizsgán. Ha szabályt szeg és megbukik, akkor az oktató a hülye, meg a vizsgabiztos le akarja húzni, de az ugye fel sem merül, hogy esetleg ő csinál rosszul valamit, stb.


"Ha nem pénzbehajtásról van szó, miért nem készülhet fel a tanuló forgalmi vizsgára egyénileg, jogosítvánnyal rendelkező szülő/haver jelenlétében, amennyiben megvan a KRESZ vizsga?"

Mert a jogosítvánnyal rendelkező szülő/haver nem tudja jól és naprakészen a kreszt, nem tud közbeavatkozni szükség esetén, stb. Ha megnézed, hogy hogyan vezet egy átlag ember, akkor rájössz, hogy ez nem lenne jó ötlet. Csak nézz meg egy tök alap egyenrangú kereszteződést, az autóvezetők kb. felének fingja nincs, hogy kinek lenne elsőbbsége. Akkor szinte mindennapos, hogy forgalommal szemben felhajtanak a gyorsforgalmira. Bele gondolni is félelmetes, hogy ilyenek oktassanak nullkilométeres tanulókat.

Attól, hogy az USA-ban máshogy csinálják, még nem lesz feltétlenül az a helyes és követendő.

2021. febr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

"Ugye rohanni kell 30 óra után vizsgázni"

OK, ebben egyetértek a 30 óra baromi kevés ahhoz, hogy a tanuló magabiztosan ki merjen menni a forgalomba.


"mert menőzni kell a haverok előtt"

Ezt remélem nem gondoltad komolyan. Esetleg az órák pofátlanul drágák, amit sokan meg sem engedhetnek maguknak, így gyakran hónapokig szünetel a projekt, az idő megy, stb stb...

Mellesleg az autósok egy jelentős része nem biztos, hogy mindenáron kedvtelésből és hobbiszáguldozás vágya miatt szeretne jogosítványt.


Sokan valóban katasztrofálisan vezetnek, de ennek az esetek többségében nem az az oka, hogy nem tudják a szabályokat, hanem nagy ívben letojják, nemtörődöm viselkedéssel saját és mások életét is veszélyeztetve. Ezen az sem segítene, ha egymillióba kerülne egy vizsga. Azzal szerintem egy óvodás is tisztában van, hogy pl záróvonalon nem előzünk, stb. Nemrég kamion előzött meg záróvonalon, pedig 90-el mentem. Nem hinném, hogy egy hivatásos sofőr ne tudná a szabályokat, egyszerűen figyelmen kívül hagyta.


A balesetek nagyon nagy részét is olyanok okozzák, akiknek van jogosítványuk, szóval átmentek a vizsgán.

Én azt gondolom, hogy szívatással és pénzbehajtással nem lesz biztonságosabb a közlekedés.

Attól inkább, hogy pl középiskolai oktatás része lenne egy alaposabban tanított KRESZ, a vezetés biztonságának elmélete, stb.


Ezen kívül a sok órás lehúzás helyett jobb lenne egy tesztpályán minden tanulónak bemutatni egy kisebb balesetet, pl. 15 km/h-val nekivezetni egy megerősített tesztautót a betonfalnak. Itt sérülés nem történne, de az illetőnek szerintem egy életre elmenne a kedve a szabályok be nem tartásától.


Ne értsetek félre, nem azt tartanám helyesnek, hogy minden agy nélküli szerencsétlen össze-vissza vezessen, de ennek a kisstílű lehúzásnak, ami autós oktatás néven folyik, semmi értelme.


Régóta rendelkezem jogsival, még mielőtt...

2021. febr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Többször bukott tanulóknál elnézőbbek,ezt oktatók mondták.Hm szimpátia,lehet van benne valami,de ki nem mutatja feléd az fix :D
2021. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Marha egyszerű miért bukik 10 ből 6,az izgalom. Elveszi a figyelmüket,hülyeséget csinálnak,mert az izgalomtol nem tudnak úgy koncentrálni. Ez volt nálam is,csak találtam segítséget a dologra,utánna csont nélkül meg lett.
2021. febr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!