Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biciklis csapat helyes előzése?

Biciklis csapat helyes előzése?

Figyelt kérdés
Nem látni se az elejét, se a végét, szembe jöhetnek bármikor, de 10-zel se mehetsz mögöttük örökké.

ápr. 29. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Osztrákiában kerekezve találkoztam olyan autóssal, aki türelmesen a csapat mögött maradt. És nem is az utolsó sarkát taposva. És mögötte sem villogtak-dudáltak-szuszogtak.

A bringásoknak illene több kisebb csapatra szakadva menni, pont az ilyen előzéseket segítendő. Ha biztonságos oldaltávolságot (bő egy méter) tudsz tartani, és hosszú egyenes az út, nem látsz senkit, akkor kezdj el előzni. És ha jönnek később szemből, akkor sebességcsökkentés, jobb index, majdcsak be engednek.

A másik sem akar ott veszni, így közösen megoldjátok.

Ha nem lehet messzire ellátni, akkor nincs mit tenni. A dudálás a legrosszabb, amit ilyenkor tehet egy autós.

ápr. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Dudálásra nem gondoltam. Hát ha lenne hosszú, egyenes út meg kis csapatok, nem egyben egy fél iskola, akkor gond se lenne.

Ausztriában a legtöbb út olyan széles, hogy simán elfér az autó és biciklis egymás mellett, ott ráadásul nem csürhe módon, hanem az út szélén tekernek.

ápr. 29. 16:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak nem a filippínó éjszakás woltos csapat a Kőbányai úton? Engem is rendszeresen feltartottak, nem előztem, baleset veszélyes, szlalomozva közlekednek. Már más útvonalon közlekedek csak ezért.
máj. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, legközelebb megyek másfelé
máj. 2. 15:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaz nappal, de ott dolgozom. Reggel szoktam látni a kirajzásukat. Éjjel nem tudom mi van, de amikor találkozom velük, akkor a kerékpárúton mennek. A Kőbányai meg többsávos. És 8-10 bringásnál egyszerre többet még nem láttam.
máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
Pont a minap történt velem, hogy egy biciklis ment előttem, egy olyan úton, ahol nem volt bicikliút, és a buckákkal elkerített villamossínek miatt normálisan előzni sem lehetett. Mentem mögötte kb harminccal, és ekkor mögöttem valaki folyton dudált nekem. Nem fogom kicentizni a biciklist, és nem fogok ráhajtani a kerékgyilkos buckákra, csak azért mert az idegbeteg mögöttem legszívesebben elütné a biciklist. Nem lehet mit tenni, meg kell várni, amíg lemegy az útról, vagy ha olyan ember ül biciklin, akkor lehúzódik, és elenged. Ha csoportról van szó, ahol tudsz előzni, akkor belátható útszakaszon, megfelelő távolságot tartva megelőzheted.
máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az idegbeteg miért nem előzött ki kettőtöket?
máj. 3. 04:59
 8/8 bazaltkaroly ***** válasza:

#7 Ez az amit nem értek. Nem tud előzni, mert ott a buckás elválasztó, de mégis várja a csodát, hogy elmenjünk a biciklis mellett. Azt hiszi, hogy a dudálástól a biciklis megszűnik létezni?

Megértem, hogy frusztráló tud lenni, ha siet az ember, és valaki lassan megy előtte, de semmi értelme a dudát nyomkodni, veszélyeztetni meg főleg.

máj. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!