Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A biciklivel gyorsabb vagyok...

A biciklivel gyorsabb vagyok mint egy tapasztalt futó? Illetve mennyivel megy a bicikli , és mennyivel fut egy tapasztalt futó?

Figyelt kérdés
Amikor bicikliztem , akk. leszólitott egy ürge ,én nekem nem volt kedvem válaszolni, cünccögtem , és ideges lett , el kezdett utánam futni , én gyorsan el tekertem , semmi mással nem voltam el foglalva épp akkor , csak az életemmel , valószinű illuminált állapotban volt az pali, letekertem gyorsan vagy 5 utcát , és elég bizarr módon ott volt a csávó, mondom nem tudom mit csináljak, végül kifáradt , és le előztem .. Nagyon ijesztő volt.

2021. febr. 3. 23:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Rövid távon (100-200 méter) 25, talán 30 km/h is lehet, ami kerékpárral sem olyan egyszerű, szóval csak óvatosan a cüncögéssel!
2021. febr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha sprintelsz bicajjal, akkor kerékmérettől és egyéb áttéttől függően 25-55 kph között mész, de inkább 30-40 kph között a legtöbb esetben. Ha gyalog sprintelsz és átlagosnál jobb kondiban vagy, akkor 20-25 kph is elérhető. Innen láthatod, hogy bicajjal a sprint meg gyalog a sprint nem hkz létre közös metszetet az esetek többségében.


Azt viszont ne felejtsd, hogyha egyszerre indultok el, akkor a futónak van pár másodperc előnye, mivel sokkal gyorsabban el lehet indulni lábbal, mint bicajjal. Azaz hiába tudsz bicajjal magasabb sebességet elérni, 0-15 kph közötti gyorsulás egy futónak sokkal rövidebb idő alatt megvan.

2021. febr. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

" végül kifáradt , és le előztem .."

Akkor te mentél utána, mert csak az tudjuk leelőzni aki előttünk megy.

2021. febr. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
A cünccögés elvette az energiádat, amiatt nem tudtál gyorsabban tekerni.
2021. febr. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem jól fogalmaztam , le ráztam..
2021. febr. 4. 08:10
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyílván gyorsabb vagy biciklivel. A lábaidban nincsenek csapágyak, és nincsenek kerekeid sem. A bicónak kicsit jobb az energia átvitele és ha éppen nem tekersz akkor sem áll meg teljesen.

Bár első pár méteren a futás nyílván gyorsabb, de utána össze se hasonlítható.

2021. febr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

rövid távona futó lesz gyorsabb, mert jobban gyorsul :)

De egyébként Usain Bolt is csak 37 km/h átlagot fut 100m-en, szóval egy random futó az utcáról még sprintben sem fog neked 30km/h felett futni.

Bicajjal meg azért kicsit jobban megtekered meg is van a 30, és azt mobdjuk tudod is tartani 1km-en át, a futó meg kifullad kb azonnal.

2021. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkitől a hasznos válaszokat..
2021. febr. 4. 15:48
 9/17 anonim ***** válasza:
Biciklifüggő, de mindenképp gyorsabb leszel vele egy gyalogosnál. Sprintben szinte bármelyik leharcolt állapotú bicikli el tudja érni a 25-30km/h-t, még ha kényelmesen nem is lehet azt tartani rajta. Futás közben egyszer sprinteltem egyet (talán ment volna gyorsabban is, de nagyjából mindent erőmet beletettem), az alkalmazás szerint 21,5km/h volt a legnagyobb sebességem, pedig 1 méter hosszú lábaim vannak, és egy jó erőben levő 16 éves srác vagyok. Ebből kiindulva egy hobbifutó max. 25 körül tud futni, vagyis ha nem ér utol, míg előnye van (gyorsulás közben), akkor esélytelen. Főleg, hogy csak rövidebb távon fogja bírni, míg kerékpáron akár hosszú kilométereken át tudsz sprintelni, főleg, ha edzett vagy.
2021. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A fent vázoltak természetesen futó emberre igazak, dühös kuvasz esetén különösen kritikus a gyorsuló szakasz tapasztalataim szerint. :)
2021. febr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!