Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy kell tankolni benzinkúton...

Hogy kell tankolni benzinkúton? Mi a menete?

Figyelt kérdés
Oda megyek és megmutatják hogy kell? Aztán be kell menni az épületbe és ott kifizetni ugye? Mit kell mondani pontosan? Tankoltam ennyi litert ezt fizetném vagy mit? Minden apró részlet érdekel még sose voltam. Köszi.

2021. febr. 16. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Odaállsz a kúthoz, lehetőleg arra az oldalra, ahol a betöltőnyílás van. Nagyon figyelsz, hogy benzint, vagy gázolajat tankolj, attól függően, mi kell az autóba. Húzzál kesztyűt, ezt még a járvány előtt is mindig így csináltam. Aztán dugd be jól a töltőpisztolyt, és tankolsz bele. Ha van sok pénzed, mehet kattanásig, ugyanis a pisztoly fog kattani egyet, mikor már nem fér több üzemanyag, és nem fog kifolyni. Ezután óvatosan kihúzod a töltőpisztolyt, hogy ne csorgasd le az autót. Visszazárod a betöltőnyílást. Megnézed figyelmesen hogy hányas számú kútnál tankoltál, ugyanis minden kútnak van egy száma. Bemész, megmondod, hogy csókolom, 3-as kút. Semmi mást nem kell mondj. Fizetsz, elmondod, hogy nem kell se pontgyűjtő, se ÁFÁ-s számla, meg edénykészlet sem kell. Megkapod a nyugtát, és mehetsz.
2021. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Beállsz az egyik töltőállomás mellé,lehetőleg tanksapka felőli oldalon,leveszed a megfelelő pisztolyt(benya-benya,dízel-dízel),beleteszed a nyílásba(miután leszedted a sapkát persze).Meghúzod a ravaszt,vársz amíg megáll a töltéssel,visszateszed a helyére lehetőleg úgy hogy ne dőljön le.Bemész a kasszàhoz,elmondod hanyasnál voltál és fizetsz,más nem kell.

Vannak sokszor kint alkalmazottak akik segítenek de nem mindig és mindenhol.

2021. febr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként hogy ezt a kérdést is megválaszolja valaki, igen, segítenek. Feltéve, hogy van kiszolgáló a kúton, de a neves kutakon (MOL, Shell, OMV, stb) szoktak lenni és segítőkészek (más dolguk sincs, csak segítőkésznek lenni, ezért fizetik őket, szóval általában normálisan állnak hozzá). Én múltkor azt kérdeztem meg, hogy hogyan lehet kiakasztani a pisztolyt, hogy ne kelljen húzni folyamatosan (teli szoktam tolni, szóval kicsit sok idő és kényelmetlen). Hülye kérdésnek éreztem, főleg mivel tankoltam már milliószor, de nem találtam a pöcköt rajta. Szépen normálisan megmutatta.


Arra viszont figyelj, hogy az ilyen nagyon segítőkész emberek azonnal rád fognak ugrani, hogy segíthetnek-e tankolni. Kérheted, ha úgy érzed, viszont ha kéred a segítséget, akkor jó esély van rá, hogy úgy érzik mindent szabad és akkor elkezdenek nem kért dolgot is csinálni. Én egyszer kértem a segítséget, mert nagyon rámenős volt a gyerek (nem azt kérdezte, hogy segíthet-e, hanem rögtön odaállt és azt kérdezte mit tankoljon). Hát mondom jól van, nem rontom el a gyereknapodat, engedtem hogy segítsen. Telenyomta, fizettem, mire kijöttem lemosta az ablakot is. Ilyenkor illik adni nekik egy kis pénzt, de egyrészt én ugyan nem kértem ilyet, másrészt meg egy fillér készpénz nem szokott nálam lenni, mert kártyával fizetek, úgyhogy jó parasztnak nézhetett, amikor nem kapott semmit. Szóval lényeg a lényeg, ennek elkerülése végett szerintem jobb, ha nem kérsz a segítségből. Ha olyan rámenős a kisegítő, mint nálam, akkor is zavard el nyugodtan (de azért normálisan, ne úgy, hogy "na húzz innen hülyegyerek" :D).

2021. febr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy hasznos tipp, ha elfelejtenéd, melyik oldalon van a töltőnyílás, nézz az üzemanyagszintjelzőre és mutatja majd egy kis nyíl.


Ez egy jobb oldali:

[link]


Ez meg egy bal oldali:

[link]

2021. febr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4


Megint tanultam valamit. Sosem vettem észre.

2021. febr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 most miattad kimentem megnézni, és tényleg van nyíl...
2021. febr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, van olyan autó, amelyikben nincs nyíl a kis piktogrammon, de a pisztoly ha a jobb oldalon van, akkor a betöltő is jobb oldalon van, ha a pisztoly a bal oldalon van a piktogrammon, akkor a betöltő nyílás is a bal oldalon van. Bár ez nem szentírás, mert láttam már ellenpéldát is rá, de a legtöbb autónál érvényes ez a dolog.
2021. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!