Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nem büntetnék a vezetés...

Ha nem büntetnék a vezetés közben mobilteló használatát tudnál mobilozni közben?

Figyelt kérdés

Kérdés adott, ha nem büntetnék tudnál arra is figyelni meg a vezetésre is?


Én nem, pedig 5 éve napi szintű gyakorlatom van a vezetésbe, de még ma is félreálltam telefonálni és nem azért mert félek a büntetéstől.

Kollégáim meg állandóan szívnak mert kapják a büntetést mert telóznak. De most nem ez a lényeg, hanem mint írtam, ha nem büntetnék tudnád csinálni?


Írd le kérlek mennyi idős vagy mióta vezetsz és mi a nemed. Nem tudom miért fontos, de jó lenne azt levonni, hogy nők azok akik több dologra is tudnak figyelni.


Én 23 éves vagyok és fiú, 5 éve vezetek, 1 éve kukás autót, tehát hivatásos fiú vagyok.



2021. márc. 4. 23:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem azért kell betartani a vezetési szabályokat,hogy ne büntessenek meg érte.Hanem azért,hogy ne okozzál balesetet.
2021. márc. 5. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
Előzőhöz:Se másnak,se önmagadnak.
2021. márc. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%
Kihangosítva szoktam telefonálni vezetés közben, meg futár vagyok és appon jönnek a címek útközben, azokat is el kell fogadni, sokszor át is kell kapcsolni a navigációra, meg nem árt még időben elolvasni, ha írtak valami megjegyzést is, sőt az ügyfélszolgálat is csak chaten érhető el. Ezeket legtöbbször muszáj vezetés közben, mert nem lehet és nem is sikerülne folyton mindenért félreállni. Viszont a mobilom szélvédőre cuppantós tartóban van, kézben sosem tartom ilyenkor. 36N vagyok és 3,5 éve vezetek. De amúgy jóval több a férfi a mindenféle futárok között, ha ez megnyugtat (tudom, pont hogy nem). :D
2021. márc. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%
Én tudom magamról , hogy nem vagyok jó a multitaskingban, így ha legális lenne, akkor sem mobiloznék menet közben. Piros lámpánál szoktam néha útvonalat újratervezni , ha dugó van, meg üzenni, ha kések, de ennyi.
2021. márc. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
#13 és a motoros futárok hogyan okézzák le meg nézik meg a megjegyzést ? :O
2021. márc. 5. 10:54
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
#15: Motorral azért lényegesen könnyebb bárhol félreállni, ha kell. Mobilabbak, gyorsabbak, könnyebben parkolnak. Jobban is keresnek. :) De én sosem motoroztam, szóval nem tudom, ki hogy oldja meg.
2021. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Jaja, mondjuk erre nem gondoltam.


Köszi a válaszokat.

2021. márc. 5. 14:33
 18/19 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk autóval se nehéz felreallni egy telefon nyomkodás miatt. Mindannyiunk biztonsága miatt még az is jobb ha valaki vészvillogót kirakva megáll az út közepén emiatt fél percet.


Konkrétan telefonálni amúgy kihangosítoval ugyanannyira tudok mint kézben tartva és ugyanúgy vonja el a figyelmet is. Csak egyiket büntetik, másikat nem.

2021. márc. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
17.:Szívesen!
2021. márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!