Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » MTZ 82 (1994-es), elfolyt...

Enkidu kérdése:

MTZ 82 (1994-es), elfolyt útközben a hidraulika olaj. Lent a hidraulika motor oldalán füstölt az olaj, de lehet csak oda folyt. Mit és hogyan kellene megnéznem? Merre induljak?

Figyelt kérdés

2021. márc. 11. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Mennyi ideig ment olaj nélkül? az oda tud vágni szivattyúnak ha szárazon ment..
2021. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt nem tudni, hogy elrepedt hidro.csövön ment-e el az olaj, vagy más lett a gond.
2021. márc. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

" Mit és hogyan kellene megnéznem? Merre induljak?"

Csak ott nézd ahol elfolyt az olaj és füstölt.

2021. márc. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az olajfolyást nyilván szemrevételezéssel, meg kell keresni honnan folyott.
2021. márc. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1. mire elfolyt az összes, pont haza értem, de amit vittem a végére már szinte csak húzta a földön.

2-3-4. Hévégén megnézzük. Annyit láttam, hogy az olajszivattyú (vagy motor vagy mi) amire ráfolyt és ott füstölt el az olaj. Most vagy abból jött ki, vagy fentről ment rá.

2021. márc. 12. 20:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Olyat is csinálhat, hogy felrottyan az olaj, vagy éppen szétnyílhat a szivattyú.

De konkrétat így nem lehet látatlanul mondani, ha körbenézitek akkor derül ki mi lett.

2021. márc. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szedd le a műszerfal alatti borítást. Tölts bele egy 3 liter olajat, indítsd be és néz meg, hogy hol folyik.


Lehet ez a cső:

[link]


A szivattyúval egy 20x3,6 lapos gumialátéttel van összerakva. Érdemes azt is cserélni.

2021. márc. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a választ!

Képzeljétek, a hiba a hidraulika vezérlőtömb aljába menő golyós szelep volt. El volt tömődve, kijött a kosz, vissza szerel, olajjal feltölt, és minden ok. Már csak azt nem értem, hogy e miatt miért folyt el az olaj a rendszerből.

2021. márc. 13. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!