Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Még soha nem mentem autópályán...

Még soha nem mentem autópályán, de hamarosan fel kell rá hajtanom. Mire kell odafigyelnem?

Figyelt kérdés
Ugye elméletben tudom mivan, de gyakorlatban soha nem mentem autópályán. Viszont 2x2 sávos autóúton igen. Az egyszerű volt.
2021. ápr. 14. 08:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
M5 - M0 - M1, sorrendben. Kecskeméttől Komáromig.
2021. ápr. 14. 08:41
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Ha osztott pályás autóúton mentél már, akkor igazán nem lesz semmi különbség. A megengedett legnagyobb sebesség (nyilván egyéb táblázás hiányában) 130 km/h, ez a leglényegesebb eltérés.


A gyorsítósávon gyorsítunk, a lassítósávon lassítunk, sávváltásra bőven hagyunk időt és teret, nagy követési távolságot tartunk és úgy általában: tudjuk, mi zajlik körülöttünk. Ezek a fontosak.

2021. ápr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Vedd fel a közlekedés tempóját, ha nyugodtan akarsz autózni! Az egyik lehetőség, hogy 90-nel mész. Ekkor senkit nem kell megelőznöd, de a kamionok sem fognak utolérni. Nyugodtan haladhatsz a jobb szélső sávban. A másik megoldás, hogy legalább 110-zal mész. Ekkor már kell előzgetned a kamionokat, de elég nagy a sebességkülönbség ahhoz, hogy ezt viszonylag gyorsan megtehesd, és ne kapjon infarktust a törelmetlen audis, bmw-s a seggedben. Ha kocsit érsz utol, akkor is törekedj a gyors előzésre. A harmadik lehetőség, hogy 140-nel mész. Ekkor a traffipax még nem büntet, és jóformán végig mehetsz a belsőben, mert nem nagyon fognak utolérni.
2021. ápr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Hogy kizárólag a kulső sávba haladj és mennyiben a 90-es kamiontempo nem megfelelő várd ki még aki haladna elmegy és csak utána előzd ki
2021. ápr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Nem stresszes, ha elkerülöd a belső sávot. Előbb szokd meg a forgalmat, ügyelj a megfelelő lehajtókra, sávválasztásra letérések előtt.
2021. ápr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
A legfontosabb: ne szemből hajts fel az autópályára!
2021. ápr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Szokd a pályát, tarts a kamionokkal.

Ha előznél mégis, jelentős különbséggel tedd, mert a belső sáv sohasem volt és sohasem lesz haladó sáv, csak előzésre veheted igénybe.

A legfontosabb: a 100 meg 110 km/h-s "előzéseket" a belső sávban felejtsd el.

Ez egyrészt szabálytan(az előzés egyik feltétele a sebességkülönbség), másrészt agressziót szül.

2021. ápr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát amikor csak tudok maradjak szélső sávban. "Előzéshez" nagyobb sebességkülönbség szükséges, és lehetőség szerint ne tartsak fel senkit. Köszönöm. Ez azt hiszem menni fog.


Még egy dolog. Gyorsítósávra felhajtani, és onnan becsatlakozni hogy a legcélszerűbb, legbiztonságosabb? Mert gondolom itt sokkal több a jármű és gyorsabban is mennek. Illetve talán nehezebb is megbecsülni a pályán haladók sebességét. Csináltam már ilyet, de azért jó lenne tudni van-e jól bevállt taktika. Pl ahogy felhajtok már nyomhatom is neki 130-al, vagy várjak még?


Egyébként egy 1,6-os benzines kombival megyek, az meg már eléggé üvölt ekkora sebességnél, így 130-nál nem hiszem hogy fogok gyorsabban menni.

2021. ápr. 14. 11:27
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Felhajtáskor nem kell repeszteni, de ne is 60-nal próbáld.

Nagy helyet hagyj, figyeld a többi autós mennyire partner, segítik-e a felhajtásod.

Autópályán haladáskor alap, hogy ha jönne fel valaki a pályára, akkor ha tudok, bemegyek a belső sávba, segítem a felhajtását.

Volt már rá példa, hogy kamion bement a belső sávba, hogy az illető fel tudjon jönni.

Ilyenkor alap, hogy vissza engedem magam elé, nem repesztek a külsőben 120 km/h-val.

2021. ápr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Még írtátok itt a megfelelő sávválasztást a haladási szándéktól függően. Pl elég "húzósnak" ígérkezik a Gyál vagy a Törökbálint melletti csomópont. Sosem mentem át ilyenen. Persze megyek a térkép után, az nyilván 99%-ban megbízható.
2021. ápr. 14. 12:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!