Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tehetek? Összetörték a...

Mit tehetek? Összetörték a kocsimat de kiderült, hogy nincs biztosítása és ki van vonva a forgalomból az autója. Ki téríti meg a káromat és hova tudnék fordulni?

Figyelt kérdés
Rendőri intézkedés volt,de csak egy igazolást kaptam és 30 napon belűl kapom meg a jegyzőkönyvet!Hogyan tovább?
2008. dec. 6. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelezd a saját biztosítódnál, hogy összetörték az autódat. Ők csinálják meg a kárfelmérést (szívességi kárfelmérésnek hívják). Ők el fogják pontosabban mondani hogy mit kell a továbbiakban tenned. A saját, fizetett biztosítód elvileg rendesebb veled, mint egy tök idegen! Néhány nap után keresd a kárfelvevőt, hogy mi az ajánlati összeg. Ezt elfogadod, vagy kevésnek tartod. Ha elfogadtad, akkor tovább kerül az ügy a MABISZ-hoz (MAgyar BIztosítók SZövetsége). A MABISZ lesz tulajdonképpen az "ellenfél" biztosítója innentől, vagyis ők fogják kifizetni neked a saját biztosítód által ajánlott összeget. A MABISZ meg behajtja az elkövetőn, akár peres úton is, azzal neked nem kell foglalkozni.

Ha az ajánlati összeg nem felel meg, akkor nem tudom mi a további lépés abban szerencsére nincs tapasztalatom.

Valószinűleg mindenképp lényegesen hosszabb ideig fog tartani, mint ha lett volna kötelezője az illetőnek.

Jegyzőkönyvet azért 30 nap után kapod kézhez (de... nem 60? mintha 2 éve még annyi lett volna), mert annyi a fellebbezési ideje az elkövetőnek.

2008. dec. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszönöm a segítséget! Előfordulhat olyan,hogy a saját biztosítóm nem foglalkozik vele? És az nem számít,hogy ki is vonták a forgalomból?Ha tudsz még ebben segíteni azt megköszönném!
2008. dec. 6. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:

A biztosítód elvileg köteles ilyen esetben foglalkozni az üggyel. De szerintem viheted bármelyik másik biztosítóhoz. Az nem számít, hogy ki van vonva a forgalomból, de az biztosan számít, hogy a rendőrség jogerős határozatán rajta legyen, hogy ki az elkövető. Az autó tulajdonosa sem számít, csak az, hogy le legyen írva, hogy Jóska Pista okozta a kárt/balesetet, és ezt elismeri.

Nekem úgy törték össze (2 éve) az autómat, hogy nem volt biztosítás az autón, nem volt az illetőnek jogsija, nem volt az autó átírva, és el is hajtott a helyszínről (csak éppen kicsi a falu...). Mint írtam, a saját biztosítómnak (Posta) jeleztem, hogy mi történt, felvettem a kapcsolatot a területileg illetékes kárszakértővel, ő felmérte a kárt, és mivel öreg, ritka autóról van szó, egyezségi kártérítést javasolt (vagy GTK-t), pedig "csak" a jobb hátulja tört. Miután elfogadtam az ajánlatot, a MABISZ-hoz került az ügy, akik kifizették az összeget, és gondolom behajtották az elkövetőn. A kárfelvételt intézheted a 30 napban is.

2008. dec. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet!
2008. dec. 10. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!