Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért fektetik a közműveket a...

Replicator kérdése:

Miért fektetik a közműveket a közutak és nem a járdák alá?

Figyelt kérdés
Még az újonnan kialakított közutaknál is ez történik, nemcsak a csatorna, de a víz, gáz esetén is. Ha közműépítés/javítás szükséges, a járműforgalom hetekre megbénul, utána pedig oda a sima aszfalt, majd jönnek a kátyúk... (A gyalogosforgalom sokkal könnyebben kikerülheti a járdákat érintő munkavégzést.)
2010. aug. 23. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Kettőt kellene építeni mindenből, különben az utak érintettek maradnának a másik oldalra történő átkötések miatt.
2010. aug. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kell segiteni a kátyuk kialakulását,másképp miért kellene utatjavitani 2évente,honnan lehetne ellopni a milliárdokat...
2010. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És ha a csatornát a járda alá tennék akkor két csatorna kellene? És hova a búgattyús francba tennék a kábeleket?
2010. aug. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jobb helyeken úgy szokták, hogy közműalagutat építenek és akkor soha nem kell felbontani az utat.
2010. aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A probléma nyilván a gerincvezetékkel van, általában amiatt túrják az utat teljes hosszában, nem az útra merőleges bekötések miatt. (A járda alatt ugyanúgy elég lenne 1 gerincvezeték, ha azt akarjuk, hogy ugyanannyiba kerüljön.) A kérdés magja az, hogy amit lehetne, azt sem oda tesszük, ahová logikus, és semmivel nem kerül többe. (A közműalagút elegáns, de költségesebb.)
2010. aug. 24. 08:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Jobb helyeken ez úgy van, hogy a járda és az út között van egy 3m széles zöldsáv, és ott futnak a kábelek, csatorna minden. Ha baj van kikapják a füves részt, megjavítják, betemetik, behintik fűmaggal és el is van felejtve.
2010. aug. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ezen már én is gondolkodtam, de szerintem direkt azért van így, hogy a sok aszfaltozásból sok pénzt le lehessen nyúlni. Más indokra még nekem sem sikerült rájönnöm.

Érdekes a hülye, műveletlen, bunkó, sötét amerikaiknál ez már régen működik... Akkor ki is a hülye?

2010. aug. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, a füves sáv is jó, ha van rá hely, csak ne az úttest alá kerüljön. A kérdésre (Miért?) azonban igazi választ még nem kaptam, csak összeesküvés elméletest...
2010. aug. 25. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!