Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az oktatók miért nem tanítják...

Az oktatók miért nem tanítják meg hogyan kell gázfröccsel visszaváltani?

Figyelt kérdés
Miért a Youtube-ról kellett ezt megtanulnom? Addig mindig gondban voltam, ha meg kellett volna lódulni bizonyos helyzetekben, pedig még csak nem is nehéz. Előzni enélkül szinte nem is lehet normálisan, nem is nagyon mertem, amíg ezt nem tudtam.
2021. jún. 6. 02:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Mert nincs rá szükség. Már hosszú évtizedek óta szinkronizált váltók vannak az autókban.

De egyébként sem férne bele a kötelező 30 órába.

2021. jún. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Na itt van megint valami rizsjóska, aki azt hiszi ő a sumaher. :D


Nem, ennek semmi köze az előzéshez. Hétköznapi szituációkban teljesen, totálisan felesleges. Ennek kizárólag versenyhelyzetekben van haszna.

2021. jún. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sosem volt rá szükségem 18 év rendszeres vezetés során, szóval könnyen lehet, hogy tök felesleges.
2021. jún. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Mert a normál autóknak qrvára nincs szükségük normál közlekedésben gázfröccsre. Én is 1.2es kis benzinesen tanultam meg gázfröccsel visszaváltani, mikor szerpentinen lefelé visszaváltottam, hogy nagy motorfékem legyen, és 5000 felett pörgött szerencsétlen. De ez nem normál közlekedés.
2021. jún. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Annyira felesleges az átlag sofőrnek, mint ez a kérdés.
2021. jún. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Ja, meg a ballabas feket, mi?!
2021. jún. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Azért nem tudsz normálisan előzni gázfröccs nélkül, mert nem tudsz rendesen vezetni. 25 éve vezetek, visszaváltás szükséges, gázfröccs teljesen felesleges, nem 30 éves teherautókról beszélünk.
2021. jún. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor ti simán vissza tudtok úgy váltani 5 vagy 4-ből 3-asba, hogy ne rántson az autó és lassítani se kelljen hozzá? Az én autóm lomha, mint a dög, gyors visszaváltás nélkül elég meredek ötlet előzni vele. És igen, hegyen is nagyon jó, ha lefelé kell jönni. Sokat járok ilyesmi helyeken. Sokszor kell a 2-es, hogy ne a féket tapossam végig. Nekem nagyon hasznos.
2021. jún. 6. 08:44
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy visszaváltásnál van egy pici rándulás, de a megemelkedett fordulatszám miatt azonnali gázadással máris megindul az autó, nincs nagy torpanás.
2021. jún. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

8as

Ilyenkor úgy kell visszaváltani, hogy ahogy engeded rá a kuplungot kisebb sebességben, már nyomod is a gázt, nem pedig gázfröccsöt adsz. De ezt még felfelé váltásnál is így kell.

2021. jún. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!