Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Apukám nem engedi, hogy...

Apukám nem engedi, hogy automata váltós kocsin tanuljak, mert szerinte az semmit nem ér. Szerintetek is így van?

Figyelt kérdés
Miért ne érne semmit mikor lassan már több az automata mint a kézi váltós autó, de azt mondta h az otthoni kézis szóval vagy azon vagy semmin.

2021. jún. 10. 19:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
68%

Én sem engedném, ha az otthoni kézi-váltós, akkor nyilván célszerűbb lenne azon tanulni majd a jogsi után.


Nem Amerikában vagy itt nem elterjedt annyira az automata és ha tönkre megy meg jó drága is lesz egy komplett váltó csere.


Ha lányom lenne még neki se engedném nemhogy a fiamnak.

2021. jún. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Elektromos és hybrid kocsiknál csak automata váltó van. Szóval előbb vagy utóbb az lesz.

Egyébként meg inkább tanulj meg kézi váltóssal vezetni, mert utána semmiből nem tart "megtanulni" autómatával menni.

Fordított esetben már más a helyzet. Nézd a murikaiakat akik ellopni se tudják a kézi váltós verdákat:

https://www.youtube.com/watch?v=jtYLNFBeCr0

2021. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
71%
Én a kézit szeretem, az az igazi.
2021. jún. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%
Érdemesebb kézivel tanulni, mert automatához nem kell külön vizsga, de amúgy kb 15 év és automata lesz a kocsik 80%-a szóval mindegy
2021. jún. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%
Az még elég soká lesz mire minden kézi váltós autó kikopik. Apukádnak igaza van. Tanulj meg manuális váltóson, utána nyugodtan lehet automata váltós autód. Viszont bármikor szükség lehet rá, hogy tudj kézi váltós autót is vezetni.
2021. jún. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
67%

Komolyan azért lettem lepontozva, mert úgy vélem, hogy aki automatára szerez jogsit jobb lenne ha nem is szerzett volna?

Ha majd édesapád megkér, hogy inna egy sört valahol, vezess már te hazafelé, majd mit mondasz, hogy bocs nem mert csak automatát vezethetek?!


1-es voltam

2021. jún. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
92%
Azért nem engedi mert az szeretné, hogy megtanulj vezetni ;)
2021. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi jön be, én pl. rohadtul utálom az automatát... dög unalmas.


Viszont az észérvek amellett szólnak, hogy manuálison tedd le, mert ha automatán teszed le akkor nem vezethetsz manuálist, ne adj isten vezetsz és balesetet okozol vele.

2021. jún. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem szeretné szerintem, mert ha automatán vizsgázol akkor lesz egy korlátozás a jogsidban, hogy csak automata váltós autót vezethetsz és ez eléggé megköti majd a kezedet. Pl.: az otthoni autót el se vihetnéd..
2021. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Elvileg automatán sokkal jobb pedig a vezetés élmény és jobban tudsz figyelni mindenre.
2021. jún. 10. 19:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!