Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » OMV kúton tankolás, és automat...

OMV kúton tankolás, és automata fizetésnél másnak is "tévesen" vont le az automata?

Figyelt kérdés

Szerdai napon tankoltam egy OMV kúton ahol, nem a shopban fizettem, hanem a két töltőoszlop közötti automatán. A furcsaság az volt h meg kellet adni egy max összeget amiért én tankolni akarok, de ki volt írva, hogy csak a valós összeg lesz levonva.(Előbb kellet fizetni, és csak utána engedett tankolni...) Oké, beírtam 20e Ft-ot, majd jön az sms h le lett a kártyám terhelve 20e Ft-al, de ekkor még nem is tankoltam.... majd szépen tele tankolok, ami 10600Ft lett... nem értem az egészet, majd bemegyek a shopba, hogy akkor most a külöbözet hol van? Mondta a hölgy, hogy igen, sajnos elég hülyén van megoldva, de nyugodjak meg, mert jóvá lesz írva.

Na most a nyugtát amit az automata kinyomtatott eltettem, és azon szerepel egy

elő-egyenleg aminél a 20e Ft szerepel... 2 napja nem történik semmi.

Tegnap hívtam az OMV-t de esélytelen, mert a számlázási osztály ki sem csöng, az ügyfélszolgálatot meg nem veszik fel. Emailt is írtam, ezzel kapcsolatban nekik, de eddig semmi válasz.


A kérdésem, hogy más is járt már így?

Mikorra írták neki jóvá a különbözetet?


Köszi


2021. jan. 15. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltál még hotelben? Ott van még ilyen, ha távozáskor kell fizetni.

Először zárolja az összeget, hogy biztosan rendelkezésre álljon a tankoláshoz, a zárolt részből levonja amit valóban tankoltál, majd kis késéssel a maradékot újból engedélyezi a számládon/kártyádon.

2021. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
TL;DR: nem vonta le a pénzt, csak zárolta. Ha nagyon sokáig tart amíg újra engedélyezi, a bankot kell hívnod.
2021. jan. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem találkoztam még ilyen megoldással, hogy zárolják az összeget. Mindig csak azzonali levonással találkoztam.


Akkor gondolom aggodalomra nincs okom, csak időbe telik mire újra engedélyezik. Gondolom, hogy mikor azt a bank tudja megmondani.

2021. jan. 15. 12:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez egy eléggé elterjedt megoldás, persze ha először találkozol vele, idegesítő tényleg.


Autókölcsönzés, hotelek, de még akár biciklibérlés esetén is bele lehet futni, a tankolás mellett. Sőt, van ahol a közlekedési napijegy is maximált áron van es ha végül nem utazol sokat, kapsz ugyanezen módszerrel visszatérítést .

2021. jan. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, pl. parkolásnál is van ilyen; akár az egész napra elegendő összeget is zárolják.


A netbankot nézd!

Az SMS-ből nem látszik, hogy csak zárolták, és hogy végül mennyit vonnak le. Nem fogsz új SMS-t kapni erről.

Bárhol fizetsz, pl. élelmiszerboltban, ha megnézed netbankban, akkor csak zárolják az összeget. Aztán, mikor a kedvezményezett benyújtja az igényét, töbnyire 2-3 nap múlva, akkor kerül a banknál elkönyvelésre a fizetés. Az OMV bizonyára a jogos összeget igényli a banktól.

Jó nagy felháborodás lenne, meg jó nagy bírságot kapnának, ha csak úgy a semmiért zsebre tennének vásárlónként többezer Ft-ot és csak reklamáció esetén adnák vissza.


Annyi kényelmetlenség van az ilyen többlet zárolásoknál, hogyha valakinek határon van a pénze a folyószámlán, lehet, hogy nem fog tudni kártyával fizetni például néhány óra múlva egy boltban, mert hiányozni fog a zárolt többletösszeg.

2021. jan. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem úgy csinálod hogy beütsz 10000 ft-t és kész.

Ennyire nem lehetsz balfácán hogy nem tudod felmérni hogy csak félig fogyott ki vagy csak 10000-ért akarsz tankolni.

2021. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Netbankon megnéztem, és már a valós összeg van a tranzakcióknál amit valójában tankoltam. Azt hittem kapok róla sms-t de semmi. Se baj, mondhatni részben "tanuló pénz" volt. Legalább már tudom, hogy van ilyen is.


Mikor a kútra beálltam fel sem tűnt, hogy nem hagyományos oszlophoz álltam meg, de végülis a shopba amúgy is be kellet mennem autópálya matrica vásárlás miatt, mert azt már a kinti automamtán nem lehetett megvenni.


Óó jártam már úgy hogy az elérhető egyenleget benéztem a zárolt összeggel, és amikor fizetni szerettem volna akkor jött a pofára esés :D Megesik az emberrel az ilyen :)


Köszi a válaszokat.

2021. jan. 15. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!