Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ma megszületett egy törvény...

Ma megszületett egy törvény németországban, miszerint áldását adja a kormány az önvezető járművekre a közutakon (?)

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek erről?


Én személy szerint tartok ettől a jövőtől ami felé haladunk, mert nem egy utópia hanem inkább egy rémálom kezd megszületőben lenni.


(Mint az Elysium c filmben!)


Ez rengeteg embert szakmát érinthet.


Milliós nagygyságrendű elbocsájtásokat hozhat magaután.

Ez érinti a komplett logisztikai tömekgözlekedés mezőgazdasági szektorban dolgozókat.

Azaz valamilyen módon a lakosság 75%át...


Mit fognak csinálni ezek az emberek? Miből fognak megélni?

Mert nagyon sokan vannak!!!


Ha minden munkat kivált a technológia,,, mit fog csinálni az a sok emver akikre nincs szükség?



#jövő #Robotizált közlekedés #Autonom #Autonom robot #Robot autó #Robot kamion
2021. jún. 20. 12:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Ez a cél,az új világrend.De erre sokan azt mondják hülye vagy de majd meglátjuk mikor az ő munkájukat veszélyezteti
2021. jún. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Ezzel együtt folyamatosan új szakmák is születnek (mint az Elysium című filmben is).
2021. jún. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Beviz Elek ***** válasza:
23%

Szerintem nem ennyire rossz a helyzet, sőt…


1. A véleményem hogy fejlődni kell, nem ragadhatunk le valahol azért mert félünk az újtól.


2. Az emberek eltaposása helyett egyelőre azt a törekvést látom hogy az életszínvonal emelkedjen, a munkahét pedig rövidüljön.


3. Ha nincs fizetőképes kereslet akkor bármilyen olcsón termelhet egy cég, nem lesz ki megvegye az árut, az egész gazdasági rendszer borul. Ez senkinek sem jó üzlet.

2021. jún. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
Talán ideje is volt. Az Audi pl a 2017ben megjelent A8asba tudtommal mindegyikbe beleszerelte a Level 3as önvezető rendszert, mert be volt ígérve nekik, hogy a kormány áldását adja rá, és akkor szoftveresen tudják is aktiválni mindegyikbe. Ez már 4 éve volt, azóta sincs gyakorlatban semmi, egyik A8ban sem lehetett engedélyezni a cuccot. És ez csak egy példa. Szóval ideje is, hogy lépjenek valamit.
2021. jún. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
én kamionos vagyok, de szerintem nem is baj ha megszűnnek ezek a munkák amiket agyhalottak is tudnak csinálni, még a végén arra fognak kényszerülni hogy tanuljanak :) Ha megszűnne minden ilyen alsó rendű munka, mint a gyártósorok, kukásautók, összeszerelők, csomagolók stb... és mindet automaták váltanák fel hihetetlen lépés indulna meg az emberiség fejlődésében... Persze én nekem se lenne munkám, de akkor majd csinálnék valami mást, nagy szám...
2021. jún. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

5-ös, te biztosan nem vagy kamionsofőr. Egy napot nem bírnál ki. Fingod nincs az egészről.


A kérdezőnek meg annyit, hogy nagyon messze van az még, hogy sofőr (vagy mondjuk úgy) emberi felügyelet nélküli kamionok járják a világot. Ehhez infrastruktúra is kellene. Ha csak azt nézzük, ki végezné el az árurögzítést, vámolást, sok esetben a rakodást. Az, hogy esetleg egy jármű el tud menni (mindenféle abnormális körülmény nélkül) A-ból B-be, semmit nem jelent. Sőt.. a közlekedés annyira bonyolult, ember nélkül lehetetlen lebonyolítani. Majd száz év múlva talán automatizálódhat.. talán.

2021. jún. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Beviz Elek ***** válasza:
53%

#6

Valószínűleg nem fog az első önvezető kamion egy francia kis tanyára bemenni és kiponyvázni, majd lekötni az árut és visszafelé egy parkolóban részegen a pót alá szarni. Talán a sokadik sem…


Nem túl szűk látókörűen gondolkodva inkább azt mondanám hogy a helyi erő felveszi az árut, lekötözi, be fogja vinni egy nagy autópálya melletti depóba, onnan az önvezető kamionok elviszik a pótot a célállomás melletti nagy depóba amiből pedig az ottani helyi erő kiszállítja.

2021. jún. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
És akkor miért éri meg, hogy 3 kamion+2 sofőr végzi el a fuvart, amit 1 kamion és 1 sofőr elvégezne harmad annyi idő alatt? 🤣
2021. jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Beviz Elek ***** válasza:

Harmad annyi idő alatt? Biztos?


Legyen egy egyszerű példa. Párizs 100km-es körzetében van a felrakó, legyen fél nap hogy a sofőr elmegy a Párizs melletti depóból az áruért, felpakolják, lekötözi, beviszi, ledobja a pótot. Onnan 18 óra alatt az önvezető kamion átviszi a BILK-hez, Józsi átakasztja és elviszi mondjuk Kecskemétre a Mercihez ahol kipakolják, Jocink pedig visszasöpör. Legyen ez is mindennel együtt fél nap.

Ez kevesebb mint 36 óra és 2x fél napi munkadíj.

Ezzel szemben van Bélánk akinek ez 3 nap 3 napi fizetéssel.


De ezt lehet még fokozni. Ahogy Jean megy a Párizs melletti céghez, egyúttal viszi az árut ami Rotterdamból érkezett a helyi depóba, így oda-vissza hasznos munkát végez. Józsink szintúgy, a Mercitől visszafelé begyűjt valamit.


Fokozzuk ezt mégtovább. A sofőr órabére magasabb mint egy pakoló melósé, inkább a pakoló melós intézi a lekötözést. Jean a plombával ellátott pótot ledobja a cég parkolójában/rámpáján, felveszi a másik plombált pótot és söpör is vissza a depóba. Folyamatosan így járja a környéket, az önvezető kamionok megállás nélkül veretik a depók között, a helyi erő pedig cserélgeti össze-vissza a pótot.


Ha lennének csilliárdjaim befektetni akkor én időben elkezdeném építeni az elosztóközpontokat a forgalmasabb városok mellett.

2021. jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát ezért mondtam az infrastruktúrát. Meg a folyamatos akasztgatás sem lenne egyszerű. És akkor még nem beszéltünk a tankolásról, izzócseréről, kerékcseréről.. szóval ez az egész nem most lesz, legalábbis nekünk és a gyerekeinknek nem kell ettől félnünk.
2021. jún. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!