Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek mikorra lesznek...

Szerintetek mikorra lesznek önvezető autók?

Figyelt kérdés
Mikorra fogja szerintetek a Tesla elérni a lvl3, lvl4, lvl5 önvezetési szintet? Az 5G hálózatok megjelenésével várhatóan az önvezető járművek is majd lassan megjelennek szerintetek ?
2019. júl. 17. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Már most is vannak önvezető autók amiket simán forgalomba lehet engedni. A kihívás nem ez, hanem az, hogy olyan önvezető autót csináljanak, ami nem okoz baleseteket. A Tesla jelenlegi megközelítése valószínűleg nem lesz alkalmas erre, mert ők képi érzékelésre hegyezik ki a tájékozódást.
2019. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Remélem soha. Első lépés a guminő felé...
2019. júl. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vezettem többször is teslat és persze önvezető módba is közlekedtem vele itt is ott is. Azt csak halkan súgom meg,hogy önvezető módba nem kerülgeti a kátyúkat,de mivel azért figyel helyetted így te jobban figyelheted az utat és nyúlkálhatsz állandóan bele az önvezető módba,hogy ne menjen bele mindenbe,mert elég hamar szét lesz cseszve
2019. júl. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sosem. 2017 körül hatalmas beharangozások voltak, hogy önvezető lesz már minden, stb. Most 2019-ben mindenki hallgat, mint a kuka. Az új A8-assal csúnyán befürödtek a Level 3 önvezetéssel, azóta sem engedélyezték nekik. A Teslán is az autopilotot vissza kellett fokozni sima vezetéssegítő rendszerré, azóta nem is marketingelik annyira.
2019. júl. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
azonnal, ahogy a jogi akadályok le lettek küzdve és legális lesz. Ma ugyanis nem az.
2019. júl. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintetek 2030 előtt vagy inkább után jön el az önvezető autók korszaka?
2019. júl. 17. 19:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz ez olyan hirtelen. Az autópark lecseréléséhez idő kell. Nézd csak meg a mostani autóparkot, kb. 10 év felett lehet az átlagéletkor.


Szvsz 5-10 éven belül jelennek majd meg az első már "önvezetőnek" nevezhető autók, később már azok amik valamilyen központi kommunikációt végeznek (pl. egymással) és utána kell legalább 15-20 év amíg kikopnak - illetve csak hobbi szintre csökkennek - a nem önvezető autók. A 2030 nagyon korainak tűnne nekem.

2019. júl. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a technológia 5-10 éven belül kész lesz. Hogy “jogilag” mikor vezetik be az a nagyobb kérdés. Szerintem ha az önvezetőket az utakra engedik akkor a régi “analóg” autókat ki kell tiltani onnan. Nagyon egyszerű példát mondok: kihajtás alsóbb rendű útról. Most állsz 15 percet mert zsúfolt a főút, senki nem enged ki. Ha már önvezetők lesznek az úton, te az analóg vackoddal simán kivágsz elé, tudod hogy úgyis megáll. Értelmét vesztenék a mai elsőbbségi szabályok, elszabadulna a pokol. Egyszerre nincs helye az utakon önvezető és régi autóknak.

A másik a felelősség kérdése baleset esetén. Ki lesz a felelős, az autó tulajdonosa vagy esetleg a gyártó? Nagyon szabályozatlan ez még.

2019. júl. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Morzsi007 ***** válasza:
Ha az autók kapcsolatben lennének egymással és a közlekedési lámpákkal, ami a mai világban már nem elképzelhetetlen, akkor biztos sokkal jobban működne.de ahogy írt valaki ez nem egyik napról a másikra fog bekövetkezni, hanem szépen lassan folyamatában. Legalább is én ezt látnám logikusnak.
2019. szept. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!