Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpárhasználatnál kötelező...

Kerékpárhasználatnál kötelező a bukósisak vagy a jogosítvány?

Figyelt kérdés
Egyik Facebook csoportban írták, hogy valakit megbüntettek Lime használata sorám, mert nem volt jogsija, sem becsatolva az öve (egy Lime rolleren nincs is öv)

2021. jún. 24. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Passz a Lime, de önerőből haladni képes elektromos cuccra (bicikli, roller mindegy) kell a bukó meg a jogsi. Az öv természetesen hülyeség.
2021. jún. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Bukósisak: Nem, csak akkor kell, ha lakott területen kívül 40-nél gyorsabban szeretnél menni.


Jogosítvány: nem kell


Valamit félreérthettél.

2021. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja.

[link]

2021. jún. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt a posztot én is olvastam (talán). A csaj piásan rollerezett, ezért ittas vezetésért is megbüntették. Kapott egy 100.000ft-os csekket
2021. jún. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miköze a kerékpárnak az e-rollerhez?9
2021. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
az e-roller nem kerékpár
2021. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
100%
A kerékpározáshoz nem. Ellenben a segédmotoros kerékpárokra más szabályozás vonatkozik - és az általad is említett Lime-rollerek a paramétereik alapján ebbe a járműkategóriába tartoznak, nem kerékpárok.
2021. jún. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11%
Egyik sem kell, limeot nem tudom. Viszont az egyik haverom eléggé baba fiú, és sajna a szülei is tesznek rá egy lapáttal. Ezért ha a sarki boltig kéne lemenni, már adják neki a bukósisakot.
2021. júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!