Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehúzott a taxis, vagy ilyenko...

Lehúzott a taxis, vagy ilyenkor tényleg ki kell fizetni?

Figyelt kérdés
Taxit rendeltem, de mire megérkezett hazajött a férjem is. Elnézést kértem és mondtam, hogy már nincs szükségem a taxira mert elvisz a férjem. Ekkor 1000forintot követelt a kiszállásért, amit végül kifizettem, mert nem akartam balhézni.

2021. jún. 27. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Hát, minden esetre elég nagy parasztság, főleg, ha a külvárosban laksz.
2021. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
nem "kell", de ez a korrekt.
2021. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 qkker1 ***** válasza:
74%

Melyik taxitársaságtól volt?

Kifizetni csak akkor kell, ha túl vagy a rendelt időn, és várakozik, míg szólsz neki, hogy meggondoltad magad.

2021. jún. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem kell (bár a taxitársaság beleírhatja apró betűkkel az ÁSZF legaljára), de abszolút jogos: neki a kiesett idő már önmagában veszteség, ráadásul gondolom nem szélhajtással ment el hozzád, tehát az üzemanyag is fogyott.
2021. jún. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogosan fizettette ki veled az alapdíjat
2021. jún. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán taxizok, de amikor igen, akkor látom, hogy amikor beleülök a taxiba, már van egy (nem is kevés) díj, amiről indulunk. Ez az alapdíj, amit nyilván amiatt kell kifizetni, hogy egyáltalán eljött hozzám. Ezt jogosan kérte tőled.
2021. jún. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Alap díj,mert neki ki kellet jönnie hozzád,és még időpazarlás meg benzin pocsékolás,én tuti 5 ezer kértem volna
2021. jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, higy merült fel egyáltalán benned, hogy nem kellene kifizetned. Még így is kár érte, hogy kifizetted az alapdíjat.
2021. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tudom, hogy az alapdíj (a fővárosban) egységesen 700 forint, ezt teljesen jogosan fizetteti ki veled. Ennél többet viszont ilyen esetben nem jogszerű elkérni, függetelnül attól hogy erkölcsileg teljesen jogos és te voltál a paraszt. Egyébként egy taxi az esetek 99 %-ban max 10-15 perc alatt kiér, ennyire előre nem tudtad, hogy mikor jön haza a férjed?
2021. jún. 28. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy jogos .

A kiszállási díjat mindenki elkéri , mert ez jogos.

2021. jún. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!