Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy nem szabad magyar...

Igaz, hogy nem szabad magyar állampolgárnak külföldi rendszámú kocsit vezetnie még akkor sem, ha az itt lakcímmel rendelkező tulajdonos 2 tanú előtt aláírásával és azok aláírásával ebbe beleegyezett?

Figyelt kérdés

2021. júl. 2. 19:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Kivéve ha hátrafelé kétszer bekötött szemmel végilépdel az ugróiskolán és 5 forintos illetékbélyegekkel befizet 4995 HUF-ot a sóhivatalban miközben ő maga is bejelentkezik legalább hármasállampolgárnak. De csak ha az ügyintéző nem dobja vissza az LXN2108-as űrlapot megyei adminisztrációs okokra hivatkozva.
2021. júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Komolyabb válaszokra számítok!
2021. júl. 2. 19:54
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz.
2021. júl. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem igaz. Pont ezzel ment a fusizás a szlovák meg német rendszámokkal. "Vállalkozó úr" bejegyeztettt vmi kamu eldobós céget pár ezer ft-ért (vagy alapból a cukor/tejutaztatós áfacsaló cégére jegyezte be) és annak a nevére vette az autót, közben végig itthon furikázott vele. Ezt elégelték meg, hogy közben nem fizet se parkolást, se súlyadót, se útdíjat, se semmit.
2021. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat, de most nem cégről van szó. A kocsi külföldön lett véve, a vevő nevén szerepel és annak adta kölcsön, akinek kárt okoztak közlekedési balesetben (ő ártatlan volt, elismerte a károkozó és rendőrség is helyszínelt) és amíg a kocsi szervizben van, arra az időre lett kölcsön adva a külföldi autó.

Én vagyok a külföldi állampolgár, aki kölcsön adta az autóját.

2021. júl. 2. 20:21
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Bocs, de ilyen komolytalan kérdésre nehéz komoly választ adni. Ha elmégy a bécsi reptérre simán tudsz magyar állampolgárként osztrák rendszámos autót bérelni és teljes értékű tagja leszel a forgalomnak. Kivéve persze néhány nagyobb értékű típust, de ezeket azért szokták megtagadni az első alkalommal kölcsönző magyar ügyfelektől, mert sok volt az autólopás és túl nagy a kockázat.

A rendszám a járművet bejegyző államot szimbolizálja, aki gépjárműadóra meg egyéb költségek beszedésére jogosult a kocsi után, de neki teljesen mindegy, hogy egy adott úton éppen milyen nemzet állampolgára ül a volán mögött. Ha valamikor régen a 20. század derekán léteztek is ilyen akadályok néhány relációban azok nem korlátozások miatt voltak, hanem valami bürokratikus gebasz miatt, de ilyet pont nem tudnék egyet sem mondani.

2021. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben szereplő állítás hamis.

Én például magyar állampolgár (is) vagyok, és teljesen jogosan vezetek naponta, évek óta külföldi rendszámú gépkocsit.

Amire te gondolsz, az egyrészt Magyarország területére vonatkozik, másrészt nem az állampolgárság a kulcsszó, hanem a magyarországi állandó lakhely (életvitelszerű ott tartózkodás).


Tehát amennyiben az ismerősöd életvitelszerűen Magyarországon él (ott állandó lakcímmel rendelkezik, ott van bejelentett munkahelye, stb., hivatalosan az év felét plusz egy napot ott tölt) akkor Magyarország területén nem vezethet külföldi rendszámú járművet.

Ahhoz, hogy ezt megtehesse, nem elég a tanúskodás. Vagy igazolnia kell, hogy a jármű honosításának folyamatát már megkezdték, vagy igazolnia kell, hogy nem életvitelszerűen tartózkodik az országban.

2021. júl. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
További kivétel a bérautó, flottakezelő által külföldön bejegyzett autó, stb., de ez a te esetedben nem áll fent.
2021. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves 7. válaszoló!

A kérdésben nincs hamis ÁLLÍTÁS, csak kérdés ezy helyzetre vonatkozóan.

Egy közeli rokonom sokat utazik külföldre, többek között az USA-ba is. Leszáll a repülőgépe, fogad egy taxit, amivel elmegy egy autókölcsönzőbe és amíg ott tartózkodik azt az autót vezeti magyar állampolgárként, magyarországi állandó lakhellyel. Tehát nincs nézeteltérés köztünk.

Igaz az is, hogy a kérdést Magyarországon való vezetésre írtam.

Akinek kölcsön lett adva a kocsi az állandó lakcímmel rendelkezik, életvitelszerűen itt lakik, itt van munkahelye (ezért kell neki a kocsi, hiszen a sajátja javítóban van). Tehát ezek mellett ő nem vezethet külföldi rendszámú kocsit. Értem. Vajon miért nem vezethet ilyet, hiszen szükségből teszi és nem passzióból? Igaz ezt nem tettem fel a kérdésben, de most felteszem, hátha valaki tudja az indokot. Az sem tudta erre a választ, akitől mindezt a tilalmat megtudtam.

Egyébként a kocsit én vezetem, mert a sajátom, de most éppen itt tartózkodom, de kölcsön adtam (szükségből).

A kérdésem lényege tehát ez: magyar állampolgár miért nem vezethet szükségből adódóan kölcsön adott, külföldi trendszámú autót? Tudja valaki az indokot?

2021. júl. 2. 21:24
 10/14 anonim ***** válasza:

"Vajon miért nem vezethet ilyet, hiszen szükségből teszi és nem passzióból?"

Valaki már megválaszolta fentebb, de megismétlem: a (főképp) szlovák rendszámmal történő visszaélések elkerülése végett.

Odaát olcsóbb a biztosítás, az adó, ráadásul ugye a magyarországi utakat koptatja, az ottani levegőt szennyezi a szlovákrendszám-bűnöző, de nem oda fizet.

Ez - beláthatod - nem fair.

És mellesleg nem csak ott van így. Németországban élek, itt is honosíttatni kell az autót, ugyanezért: az itteni utakat használod, az itteni levegőt szennyezed, akkor fizesd ide az adót (és a biztosítást).

2021. júl. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!