Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Y megfordulást végző autót...

Y megfordulást végző autót kikerülni?

Figyelt kérdés
Mellékutcában sehol senki nem jött, épp befejeztem volna egy y megfordulást, amikor odaért két autó. Nekem már egyesben volt a váltóm, mozdult is előre az autóm, mentem volna a dolgomra, amikor bejött elém az első autós, hogy kikerüljön. A mögötte jövő meg gyorsan követte. Mindkettő a mereven előre bámuló sofőr volt, aki úgy tesz, mintha ott sem lennék. Ez így normális dolog szerintetek? Nem szöszöltem, nem bénáztam, kb fél másodpercre tartottam volna még fel őket, így viszont ők tartottak fel engem, fékezésre kényszerítettek, meg maguknak is csináltak egy felesleges kerülést. Ennek így mi értelme? Nem nyertek vele időt, mert lassabban kerültek, mintha hagytak volna engem menni. Ha ilyen helyzetben koccanunk, ki lenne a hibás?
2021. júl. 21. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Te vagy a hibás, mert megfordulással nem lehet a többi résztvevőt akadályozni.
2021. júl. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1: Amikor elkezdtem sehol senki nem volt. Mire épp befejeztem volna, akkor kanyarodtak oda egy másik utcából. Akkor ezek szerint sehol nem szabad megfordulni, mert valaki odaérhet, mielőtt végzel?
2021. júl. 21. 13:18
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

tökmind1 és felesleges túl sokat agyalni ezen

mellékutcában ilyen alacsony sebességen úgy kerül mindenki ahogy éppen fekszik, 1-1 hülyébb kanyarban itt a hegyen simán rendszeresen megtörténik, hogy a szemből jövő tőlem jobbra megy el nagy ívben, míg én tőle balra kis ívben

néha intünk egymásnak, hogy lehet menni, de kb ennyi

2021. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

"Ha ilyen helyzetben koccanunk, ki lenne a hibás?"


Te, mert a másik fél szabályosan haladt a saját sávjában

A megfordulásra talán van pontos KRESZ paragrafus is, hogy nincs elsőbbséged, elindulással van kb. egy szinten.

Megvárod minden mozdulat után, hogy indulhatsz-e.


Ilyenkor a legtöbb ember lemond az elsőbbségéről, mikor látja mi történik, de erre nem számíthasz 100%.

Idősek főleg hajlamosak menni az orruk után.

2021. júl. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam forgalmin volt ugyanez. Nem kell megijedni van ilyen helyzet, figyelni kell mert pillanatok alatt ott lehet valaki. Kevésbé paraszt megvárja míg elindulsz.
2021. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#4: Akkor félreérthető volt. Én már mozgásban voltam, hogy a saját oldalamra (mert nincs is felfestés) menjek, amikor ő bejött elém (ami neki a szembe "sáv") ezzel a manőverrel. Azért nem vártam rájuk, mert elég messze voltak ahhoz, hogy ne előttük tököljek, de ő meg, ahogy indultam, rögtön utána kezdett bele a kikerülésembe.
2021. júl. 21. 17:32
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

#6

Kb. mindegy hogyan próbálod magyarázni a pillanatokat, meg miért nem vártál.

Ez annyiban lenne lényeges, hogy a másik felet is megbüntetik-e, vagy csak téged.

A gond itt, hogy nincs elsőbbséged, el kell engedned minden érkezőt. Ha 140-el beléd száll, akkor sem adtál elsőbbséget neki.

2021. júl. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát, azért az mégsem mindegy, hogy csak én vagyok a hibás, vagy 50-50. És nem véletlen, hogy nem koccantunk, mert én odafigyeltem. Ő még indexelni se indexelt, hogy jelezze, mire készül.
2021. júl. 21. 17:56
 9/10 anonim ***** válasza:
18%

50-50 mi? Elsőbbségadás elmulasztása neked, esetlegesen követési távolság be nem tartása a másik félnek. Amikor hátulról belédmegy, de ahogy írod, te mész neki.

Ha nyilvánvaló a másik elsőbbsége, felesleges erősködni, hátha megoszlik.


"És nem véletlen, hogy nem koccantunk, mert én odafigyeltem."


Jól tetted. Számíts mindíg errea szitura, mert te állsz keresztbe épp az úton, egy rövid hátramenet után.

2021. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Eeben a forgalmi szituációban a megforduló autós a hibás.

2 jótanács:

1:Èn az az ember vagyok eki lemond az elsőbsègről. ezt mindig várd meg. Valaki kielőz, valaki nem. Ha jelez, akkor hajtsd vègre, egybe, gyorsan, biztonságisan.

2: ha a közepènèl jársz teház keresztben vagy a sávban, de nem lógsz át, olyankor engedd el aki jön, ne tolass rá.Legrosszabb esetben megáll, ès jelez neked hogy jöhetsz.

2021. júl. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!