Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kihez forduljak a problémámmal...

Kihez forduljak a problémámmal? (beázás)

Figyelt kérdés

(Az elején szeretném leszögezni, hogy nem értek a kocsikhoz - gondos tulaj vagyok, akit simán átverhetnek a sufniszerelők). Adott egy viszonylag régi (2002-es), de becsületesen, jól tartott Suzuki Wagon R+ kocsi, amely még 150 e km-t sem futott.Valószínű az idő vasfoga dolgozik, mert az elmúlt hetekben, hónapokban figyeltem fel arra, hogy a napellenzőnél beázik a kocsi teteje nagyobb esőzések után. Ismerős ajánlotta, hogy célszerű lenne sziloplaszttal lekenni a tetőantennát, mert legtöbbször ott ereszti át a nedvességet. Ugyanakkor a kialakítása miatt a tető két szélén sínben a csomagtartóváz szintén lehetőséget ad a szivárgásra - pláne, mert ott gumírozással van védve. Innen indult a kálváriám:

-autószerelő szerint ez szélvédőgond lesz, szerinte ott enged a gumitömítés

-elvittem üvegeshez, szerinte minden rendben van vele, inkább kárpitoshoz vigyem

-ő azt javasolta, hogy sziloplasztozzam le a gumírozásokat a tetején, ezzel kizárva a szirvárgást, mert ha megbontja belülről a tetőkárpitot, akkor az életben nem lesz az már jól visszatéve.


Legyetek kedvesek - hozzáértő autósok - kihez és hova vigyem, hogy a problémát megoldjam és ne rohadjon szét a szegény kis Szuzika... Köszönöm és örök hálám


2021. júl. 29. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Sziloplasztot felejtsd el, az fürdőszobába való, nem autóhoz. Bele eszi magát a fényezésbe és ahol meg nem, ott hamar elenged.


Mit tegyél? Mosogatószeres vízet öntsél a tetejére és sűrített levegővel vagy porszívóval fújjál a szélvédő szélei felé. Látni fogod, hogy hol habzik (ahol a levegő átjut). Ha a szélvédő körül csinálja, akkor igen, elengedett a ragasztása.

2021. júl. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem egyértelmű: az utastérből fújjad a levegőt, kifelé.
2021. júl. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fogsz egy slagot, és kis nyomással elkezded locsolgatni lokálisan a célzott helyeket. A szélvédő felső élét, ha ott nem jelenik meg a víz, akkor az antenna tövét. A tetőcsomagtartó sínjénél nem tartom valószínűnek a beázást.
2021. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1-2 ez se buta tanács.
2021. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:

Egy kárpitos nem tudja sérülés nélkül leszedni és visszarakni a tetőkárpitot? Az ilyen minek dolgozik?


Az ilyen hibával az a baj hogy jó esetben aprópénzből javítható viszont rá kell szánni az időt és emiatt irreálisan magas javítási költség jönne ki, vagy emiatt vagy lustaságból küldözgetnek téged körbe-körbe.


Én azt csinálnám hogy leszedném a kárpitot (A oszlop + tető első fele alátámasztva hogy kicsit lelógjon), majd valaki locsolja a tetőt és sasolnám hogy hol jut be a víz. Antenna, tetősín esetén elég lesz csak egy gumitömítést cserélni, szélvédőnél már lehet hogy egy újra ragasztás segítene csak.

2021. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha egy kárpitos jön azzal hogy az életbe nem tudja jól visszarakni akkor el kell felejteni és keresni mást. Én teljesen laikusként úgy hogy minimálisan nincs közöm ehhez a szakmához gond nélkül leszedem a tetőkárpitot ajtókárpitot és visszarakom. Persze az lehetséges hogy a rögzítő patentek vagy bolhák ki minek nevezi azok eltörnek. Ez ilyen idővel a műanyag elöregszik törékenyebb főleg ha hideg időben csináljuk de melegbe is törhet van ilyen. Akkor sincs baj utána kell járni hogy milyenek kellenek oda interneten biztosan megtalálod erről az infókat, beszerzel egy párat mert nem egy drága cucc és ha eltörtél egyet akkor újat raksz a helyére, ennyi. Én húztam is már újra tetőkárpitot a család többi autóján is meg pár közeli ismerősén is és egyik sem panaszkodott hogy rosszul lett feltéve sőt még a ragasztás sem engedett el egyiken sem. A régi autóm ami 2 éve a húgomnál van ott 5 éve ragasztottam fel új tetőkárpitot az volt a legelső munkám és a visszarakásával ott még megszenvedtem, de egyben van a mai napig. Ha én megfelelő szakmai ismeret és tapasztalat nélkül megcsinálok ilyet akkor egy kárpitosnak is meg kell tudnia, aki meg nem tudja az rosszul végzi a munkáját és alkalmatlan erre.


Hogy rátérjünk a beázásra ugye lehet a szélvédőnél is például az elengedett tömítés miatt, de a tetőantenna gumitalpánál is beengedheti a vizet ha az annyira széjjel van repedezve. Az előző hozzászólók leírták hogyan keresd a szivárgás okát de ehhez annyit hozzá tennék hogy kezdésnek mindenképp vedd le a tetőkárpitot hogy lásd a tömítéseket belül meg az antenna alját és úgy szemmel is látod hol jelenik meg a víz.

Ha a szélvédőnél ereszt akkor lehet kapni szélvédő ragasztót azzal körbe kened és az szépen fogja tömíteni, de ha a szélvédőd már elég pocsék állapotban van akkor szélvédőshöz elmész és rakass bele egy új szélvédőt így megoldódik a szigetelése is lesz egy új szélvédőd amin jobban kifogsz látni és ennyi. De ha erre nem akarsz így rááldozni szélvédőshöz elmész addig ne is tedd fel a kárpitot mert felesleges megmondod hogy ott ázik be és csináljon vele valamit hogy ne ázzon be.


Ha az antennánál ázik be akkor neten keresel egy új tömítést és ha megvan kicseréled mert 100% hogy a tömítés hibája miatt engedi be a vizet.

2021. júl. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Karosszériáshoz vidd el, ez az ő munkakörük.
2021. júl. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De a sziliplasztot nem rákell kenni, hanem leszerelni a csomagtartót, majd szépen bekenni és vissza húzatni.

Az antennánál is ugyan így.

Majd a felesleges szilót letörölni, leszedni és utána nem látszik.

2021. júl. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!