Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tanulúvezetőként kérdezem:...

Tanulúvezetőként kérdezem: Egy szűk 2irányú forgalmú belvárosi utcából (Szeged) jobbkezes kereszteződéshez érkezek, tegyük fel balra mennék majd tovább...? Többi lent

Figyelt kérdés

Ugye balra nagy ívben kanyarodunk, de úgy kéne elhelyezni a kocsit, hogy aki esetleg a mi utcánkba jönne be balról, vagy jobbról azok is beférjenek mellém, ezért az út jobboldalára kell tendálni.


A kérdésem az az, főleg a tanulókat kérdezem, aki vizsgára készül, nem a való életbeli vezetést, ugye ahol nem színjátszani kell..


Tehát az normális ha a kereszteződéshez érkezve ez a vesszőparipája az oktatómnak hogy jobbra indexelve 'soroljak ki' kicsit jobbrább, ugye ez már irányváltoztatás, ezért kell a jobbra index, majd egyből váltsam az indexet balra ugye, mivel alapból arra szeretnék haladni és utána a jobbkezes szabályt használva haladok balra stb.

Azt képzeljétek még hozzá, hogy mondjuk jobb oldalon autók is parkolnak és alapból szűkös az úttest is.

Való életben nem indexelnék még jobbra is (és más sem teszi), csak azért mert egy kicsit kihúzodok jobbra a kereszteződés előtt... maga az oktató is azt mondja ő a vizsgára készít fel, ami eltér a mindennapi vezetéstől.. Csak ezzel az a bajom a vizsgán örül az ember ha a jobbkezest felméri, stb stb nem hogy még index jobbra majd balra...

A vizsgabiztos ezért behúzza a hibavonalat?

Nem megtévesztő hogy jobbra index, azt hiszik alra megyek, majd hirtelen balra index...

Remélem értelmezhető a kérdésem :))



2021. aug. 3. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat, ha sávon belül maradsz és nem állsz meg (forgalmi ok kivételével), akkor nem kell az irányjelző.
2021. aug. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Tehát az normális ha a kereszteződéshez érkezve ez a vesszőparipája az oktatómnak hogy jobbra indexelve 'soroljak ki' kicsit jobbrább, ugye ez már irányváltoztatás, ezért kell a jobbra index, majd egyből váltsam az indexet balra ugye, mivel alapból arra szeretnék haladni és utána a jobbkezes szabályt használva haladok balra stb."


Nem hiszem, hogy én tudnék valamit rosszul, de ezt szerintem nem így kell :) 2x1 sávos úton nem indexelgetünk jobbra, kivéve ha megállunk vagy kanyarodunk. Én azon sem lepődnék meg, ha a hibapontot azért kapnád, mert ezt csinálod.

2021. aug. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2x1 sávos igen, de mivel állnak autók jobbra, akár balra az utcában, így nem feltétlen a saját sávomban megyek, mivel szűk hanem az út közepén akár, de ezt már kijelzem balra korábban.

Tehát tulajdonképpen valószínű ennek a balra 'kikerülésnek' a végére értheti hogy jelezzem viszza jobbra a kereszteződés torkolatában ahelyett hogy irányjelző nélkül húzódnek jobbrább.

Csak azzal van ki a töke az embernek hogy itt a belvárosban egy rakat ilyen utca van, állandóan ezeket felméregetni már non sense-nek és szőrszálhasogatásnak tűnik...

2021. aug. 3. 13:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem ide egy köztes megoldás kell: visszahúzódás közben villantasz egyet az indexszel, így nem lesz megtévesztő, de mégis jeleztél. Mögöttes forgalomnak legfeljebb többlettájékoztatás.
2021. aug. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sávon belüli mozgást TILOS jelezni, mert megtévesztő.

Ha balra kanyarodsz, akkor az út képzeletbeli felezővonalához, a sávra értelmezve annak bal széléhez kell igazodni.

Mi az, hogy a balról érkezők nem tudnak bekanyarodni, ha így teszel?

Nagy méretű jármű (busz, teherautó pl.), aminek még az első kereke is hátrább van, annak jelenthet csak gondot, de

- ha neked van elsőbbséged, akkor vár;

- ha te adsz elsőbbséget, akkor úgy állsz meg, hogy előtted még elférjen.

Semmiképpen sem jobbra húzódva.

2021. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az egy villantás jó ötlet, köszi 4-es.


5-ös teljesen érthető amit írsz, alapból én is így járok el.

Én a szűkösebb utcákra gondoltam a kérdésem során, ahol parkolnak nem messze a kereszteződés torkolattól akár mindkét oldalon ezért a képzeletbeli felezőre is rá kell mennem mielőtt odaérek. A sávomba akkor megyek vissza, itt kell kijeleznem a visszatérést, mert ott már nem parkolhatnak.

De mindegy lehet értelmetlenül hangzik.:D

Én ilyeneket élek meg a volánnál.

A múltkor 40el megyek, zebrán senki gyalogos, de egy biciklis jött hirtelen gurulva.. fékezek hogy ne üssem el, erre elkezdődött a lecseszés hogy nem a biciklisnek kijelölt sárga felfestésen megy, hanem sima fehér zebrán, miért fékezek.. Mondom az oktatónak, azért mert nem állt meg és elütöm... És én voltam a hül*e.

2021. aug. 3. 16:04
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 akkor az oktatód a nem teljesen komplett. Vagy csak nem tudja értelmezni a KRESZ-nek azon pontját, hogy a baleset elkerülésének érdekében mindent meg kell tenni.
2021. aug. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen cserélj oktatót, mert ha minden így van, akkor az egy barom.
2021. aug. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen megmozdulásért egyből bukta van. Ez megtévesztésnek fog minősülni.
2021. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!