Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire van...

Szerintetek mennyire van igény manapság MÁV jegypénztárosokra?

Figyelt kérdés

2019-ben volt egy cikk, miszerint a Keleti pályaudvaron 13-ból csupán 4 pénztár volt nyitva az óriási munkaerőhiány miatt, és egy este nem is volt nyitva, mert lebetegedett az egyetlen éjszakás pénztáros.

Másik cikkben azt írják, hogy több száz jegyautomatát finanszíroz saját forrásból a MÁV-Start, és az utasok kb 47,5%-a vesz csupán jegypénztárnál menetjegyet.

Szerintetek egyre kevesebb jegypénztárost fognak kiképezni az automaták és az online jegyvásárlás miatt, vagy nem nagyon lesz ez rájuk hatással?



2021. aug. 11. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván egyre kevesebb fog kelleni, de szerintem a következő 20-25 évben még biztosan szükség lesz rájuk. Lehet hogy az emberek 99%-a automatánál vagy online fog jegyet venni, de pl a nagyapám (és valószínűleg még sokan mások is) akkor sem fognak az automatánál vásárolni. Mert sokan (nem lenézve őket, de főleg az idős emberek) nem tudják használni az automatát. Hiába mutatom meg, magyarázom el nagyapámnak húszszor, hogy hogyan kell az automatát használni, huszonegyedjére sem megy neki magától.
2021. aug. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Túrót, a lószar fizetés miatt nincs jegypénztáros.


Direkt azért nyomatják annyira a mobiltelefonosdit, mert ezzel a jegyautomatákat, pénztárosokat, készpénzforgalmat úgy ahogy van kilőhetik. Megtartanak 1-2 ablakot dísznek, hogy ha valaki mazochista, végigállhatja a sort, de alapvetően le akarják erről szoktatni a népet. A kallernak is egyszerűbb a képernyőt nézegetni, akár majd a jegybemutatásra nyíló ajtók kora is eljöhet.

2021. aug. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, az idősek nyilván a jegypénztárt részesítik előnyben.

Nekem a szüleim és a nagyszüleim is mindig ott vásárolnak, sokszor én is szívesebben megyek a pénztárhoz mint az automatához.

Volt, hogy csak bankkártyás fizetést fogadott el az automata, ezért nem is tudtam ott vásárolni.. egyszer pedig online szerettem volna megvenni a jegyemet, mivel így ha futottam volna elértem volna a vonatot de hát kétszer se engedte az online jegyvásárlást...

Pénztárhoz meg múltkor odamentem, mondtam hova szeretném, kb. fél perc volt az egész tehát sokkal gyorsabb mint beütni hova megyek, kiválasztani a kedvezményeket, az indulási időpontot stb.

2021. aug. 12. 09:50
 4/4 anonim ***** válasza:
De még mennyire, hogy van rájuk igény! Vidéki pályaudvaron az esetek felében egyik automata sem működik, mikor arra járok!
2021. szept. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!