Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek lenne igény erre?

Szerintetek lenne igény erre?

Figyelt kérdés

Üdv!


Én és a társam autókereskedők vagyunk. Van egy kereskedésünk BP-en.


Arra gondoltunk, hogy indítanánk egy blogok vagy weblapot autós témakörben.


Amiről abban szó lenne nagy vonalakban:

- Használt autó vásárlási tanácsok.

Mire kell odafigyelni, miket kell megnézni, stb. Fényképes cikkekben bemutatva egy-egy konkrét kocsin esetleg.

- Apróbb javítási, karbantartási tippek.

Pl. bekerül a kereskedésünkbe egy kocsi van pár apróbb hibája akkor azt megcsináljuk. Ezt fényképekkel dokumentálnánk és egy cikket írnánk belőle.

Vagy laikusok számára akár csak egy olajcserét elmagyaráznánk lépésről-lépésre.

- Jogi dolgok.

Pl külföldi autóbehozatallal kapcsolatos papírmunka.

- Meg ami úgy adódik.

Pl bekerül egy érdekes kocsi akkor arról írnánk egy kicsit, akár ilyen teszt jelleggel.

Vagy bármi ami eszünkbe jut vagy érdekes dolog történik.


Nem kívánunk az oldalhoz üzleti érdeket fűzni. Pusztán hobbiból csinálnák. Mert lenne hozzá kedvünk és örülnénk ha tudnánk segíteni embereknek pár dologban.

Mondhatni, hogy mind ketten elég jól értünk a kocsikhoz. Évekig autószerelőként dolgoztunk egy ideje pedig a fő tevékenységünk a kereskedelem. Több ezer kocsit ment már át a kezünk között. Így úgy gondolom tudnánk hiteles tanácsokkal szolgálni.


Te olvasnál egy ilyen oldalt? Szerinted lenne rá igény? Ha igen adhatsz még tippeket, hogy mi érdekelne.


2013. jan. 24. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

lehet kicsit hossz lesz de leírom véleményemet hátha segít.


Szóval az elképzelés szerintem jó, annak ellenére, hogy ezek információk nagy részét megtalálod neten, de nem feltétlenül összesítve, átfogóan egy helyen. Így tényleg könnyen elérhető lenne bármikor a hasznos info.

Üzleti érdek nem az oldalból magából lenne, hanem az emberek reakcióiból, bizalmából és abból, hogy megismernek titeket. Nem tudom, ismeritek-e az xmotor- bontós brigádot. Nagyon szellemes, jó videókat csinálnak a bontásra váró motorokról, egyszerűen meghozza az ember kedvét a náluk történő vásárláshoz, mert nem egy virtuális valamit lát, hanem hús-vér embereket, akik szimpatikusak nekik.

Vagyis ha megcsináljátok az oldalt, sok ember megismer titeket, látogatja a honlapotokat, és ezek az emberek hálásak lesznek, hisz ti adtok nekik segítséget. Szóval szerintem nagyon jó politika, ha kicsit emberközelibbé válik egy kereskedő, hisz eladni szeretne, ahhoz meg bizalom kell.

Az autók megjavítását gazdaságilag nem biztos, hogy jó ötletnek tartom (bár ti jobban tudhatjátok), de kellő, és alapos dokumentálással mindenképp ez is csak a javatokra válhat.

Tippem csak annyi lenne, ami tudom, hogy kockázatos, és rövid távon nem biztos, hogy megtérülő, hogy őszintén nyilatkozzatok az autókról. Sajnos az emberek kevés százaléka ilyen (én is), hogy inkább megveszek egy rosszabb autót, aminek tudom a hibáját, mint egy csilli villit, de félek hogy van valami rejtett hiba. Viszont az őszinteség szerintem meghozza gyümölcsét.

Hajrá!

2013. jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha hobbiból csinálod, akkor mindegy, hogy érdekel-e valakit, nem? :P


Szerintem jó marketing lenne - de nem túlságosan részletekbe menve. Az autóvásárlók többsége laikus, így inkább az ő hozzáértésükhöz kellene "beállítani" a magyarázatokat.


Mondjuk egy-egy típus jellemző "kínjait" is bemutathatnátok. Ezen az oldalon ilyen kérdések pl. rendszeresen vannak.

De a vásárlási tippek is jók, esetleg szétbontva több részre, mint mit kell megnézni a kasztnit, motortérben, futóművön...

Esetleg néhány alapvető szerkezeti ismeretet is átadhatnátok, csak úgy ismeretterjesztő jelleggel közben.


Szóval - habár valószínűleg nem lennék rendszeres olvasótok, mert foglalkozom így is eleget járművekkel - nem tűnik rossz ötletnek.

2013. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Van rá igény, legalábbis a totalcar.hu honlapon igen keresett ez a téma. [link]
2013. jan. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozászolásokat!


"Az autók megjavítását gazdaságilag nem biztos, hogy jó ötletnek tartom (bár ti jobban tudhatjátok), de kellő, és alapos dokumentálással mindenképp ez is csak a javatokra válhat."


Túl nagy javításokra nem kell gondolni. Tehát nem egy totálkáros kocsi sírból való feltámasztásáról lenne szó.

Sokkal inkább például az elhasználódásból eredő hibákról és azok javításáról.


"Tippem csak annyi lenne, ami tudom, hogy kockázatos, és rövid távon nem biztos, hogy megtérülő, hogy őszintén nyilatkozzatok az autókról. Sajnos az emberek kevés százaléka ilyen (én is), hogy inkább megveszek egy rosszabb autót, aminek tudom a hibáját, mint egy csilli villit, de félek hogy van valami rejtett hiba."


Eddig sem volt üzletpolitikánk a vásárlok átverése. Korrekteknek tartjuk magunkat. Ha egy kocsinak ismert hibája van azt elmondjuk a vevőnek, nem titkoljuk el.


"Mondjuk egy-egy típus jellemző "kínjait" is bemutathatnátok. Ezen az oldalon ilyen kérdések pl. rendszeresen vannak.

De a vásárlási tippek is jók, esetleg szétbontva több részre, mint mit kell megnézni a kasztnit, motortérben, futóművön...

Esetleg néhány alapvető szerkezeti ismeretet is átadhatnátok, csak úgy ismeretterjesztő jelleggel közben."


Igen-igen ilyenekre is gondoltunk.

Lehetnének mondjuk ilyen sorozatok. Pl hetente bemutatjuk egy-egy modell típushibáit. Arra a típusra vonatkozó vásárlási tanácsadóval egybe kötve esetleg. Tehát, hogy konkrétan annál a típusnál mire kell oda figyelni.

2013. jan. 24. 10:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Szép és jó, de még mindig az a probléma hogy a totalcar szinte ugyanezt csinálja, és mivel ott több éve foglalkoznak ezzel egyfelől ismertebbek másfelől sokkal nagyobb az adatbázisuk.
2013. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igény szerintem lenne, sőt adott esetben jót tenne a boltnak.

Sajnos még mindig elég negatív a nézet a nepperek felé.

De ha már itt tartunk, írok egy üzenetet, épp a utó vásárlást tervezek :)

2013. jan. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszene egy ilyen oldal! Támogatom az 5letet!
2013. jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt is van a kérdéses oldal, mint már előttem írták: [link]

Innen ugyanezeket lehet megtudni, kérdezni, csak itt minden kérdésre több szakember válaszol, akik (ne haragudj kérdező) a saját témájukban elég jók, így minden témához megfelelő válasz érkezik.

2013. jan. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jó lenne egy ilyen oldal ami a rendes kereskedők szemszögéből mutatja be az üzletet, tevékenységeket.

Elég sok embernek megvan a véleménye róluk, talán valamit tudna változtatni a képen.

Az amatőröknek sok hasznos információval szolgálna, és nem kellene felesleges pénzt áldozni akár egy olajcserére, kerékcserére, fékbetét cserére, hanem a vállalkozó szelleműek otthon is elvégezhetnék a műveletet saját autóikon. Engem például érdekelne egy vezérlés bemutatása, vagy egy váltó, kuplung csere, vagy hasonló dolgok nem szakszavakkal elmagyarázva, hanem kezdőknek, szájbarágósan bemutatva...

2013. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Totalcar-ral egy baj van.

Vagy nem válaszolnak, vagy hülyének néznek, avagy válaszolnak X idő múlva.

2013. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!