Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Benzines vagy elektromos...

Benzines vagy elektromos gokart? Lent

Figyelt kérdés
Azokhoz szólnék akik már ültek mindkettőben (benzin és elektromos). Melyik gokart jobb és miért? Én még csak benzinesben ültem és szerintetek megéri kipróbálni az elektromosat? Pozitív vagy negatív csalódás lenne a benzin után? Vélemények? (Aki azt akarja írni hogy próbáld ki és megtudod az inkább ki se írja)

2021. aug. 18. 17:15
A kérdező szavazást indított:
Szerintem jobb a benzines
Szerintem jobb az elektromos
Mindkettő ugyanolyan jó
11 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Beltérben elektromos, hogy ne teljen meg füsttel. Kültélre benzines. Elektromosnak csak annyi előnye van, hogy nem füstöl. Benzinesnek annyi előnye van, hogy több órás meneteket is kibír (nem merül le), könnyebbek (tehát gyorsabbak, jobb az élmény is), motorhangja van (ami a legtöbbeknek tetszik, élvezetesebb hanggal menni; PC-n próbáld ki milyen bekapcsolt hangszóróval versenyezni, utána meg kikapcsolttal), olcsóbbak.
2021. aug. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elektromos gokart szélesebb teljesítmény skálán mozog - van nagyon ócska is, meg van olyan is ami állva hagyja a KZ2-es verseny gokartokat is. Azért általánosságban nyugodtan lehet mondani, hogy ma már nincs élménybeli különbség a józan ésszel használható kategóriákban.
2021. aug. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2: Azt meg hogy? Lehet már ilyen elektromosat kapni? :O Én tavaly ültem egy nagyon komoly elektromos verseny gokartban. Az 16 kW teljesítményű volt. Egy KZ2-es meg 45 Lóerő körül van. Elektromosból is legalább 45 Lóerős kell, hogy tényleg meg fogja tudni verni, mert a teljesítményen kívül nagyjából azonosak. Lehet már ilyen erős elektromosat kapni?
2021. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a 16 kW-os érzetre úgy gyorsult mint az egyik ismerősöm 25 Lóerőse (ha el van neki rúgva induláskor rendesen, nem óvatoskodik az ember vele).
2021. aug. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 csakhogy a villanymotor mindig le tudja adni azt a 22 lóerőt, a benzinesnek pedig magasabb fordulat kell a 45-höz.
2021. aug. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: Benzines is le tudja folyamatosan, csak abban a fordulatszámtartományban kell tartani. Jó rajttal, jó fokozatkiosztással (mert ezek a gokartok már váltósak) ezt simán el lehet érni.
2021. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ez így van, de indulásnál nagy előny, hogy amint megnyomod a gázt, máris maximális teljesítményt ad le.

2021. aug. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Biztos hogy az elektromos gyorsabb és erősebb végig.

És a nem veszítessz a váltásoknál se erőt, se gyorsulást.

2021. aug. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!