Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van sok olyan férfi, akit...

Van sok olyan férfi, akit egyáltalán nem érdekel sem a vezetés sem pedig az autók?

Figyelt kérdés
Nem provokáció csak több olyan embert ismerek aki nem áll rosszul anyagilag és olyan furcsa amikor mondja, hogy nincs autója/nem vezet. Vagy milyen más okai lehetnek még? Köszönöm a válaszokat!

2021. aug. 23. 19:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Engem a feleségem nem enged vezetni, mivel övé az autó. Ha ez őt boldoggá teszi, akkor legyen úgy.
2021. aug. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam büszkélkedni az első kocsim beszerzèsével a legjobb barátaimnak. Hàt gyerekek, nem láttam azt a nagy tüzet a szemükben, pedig mind autótulajdonosok - de annyira egy használati eszköz a szemükben egy kocsi, hogy alig reagáltak a hírre.
2021. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Van egy gyerekkori barátom aki régen odavolt az autókért szinte minden akkori modellt ismert, nagyon képben volt velük és alig várta hogy elérje azt a kort hogy jogosítványa lehessen és vezethessen. Aztán ahogyan eljött az az idő valahogy soha sem vette rá magát a jogosítvány szerzésre és az autók sem igazán érdekelték már. Mai napig nincs jogsija és autója sem. Biciklivel közlekedik itt helyben, ha messzebb megy akkor buszozik, esetleg vonatozik. Barátnőjének van jogsija meg autója is tehát használhatná de egyáltalán nem hozza lázba ez az egész. Nem az anyagi dolgok miatt zárja ki magát ebből a dologból mert nem élnek rosszul, és simán megengedhet magának kettő autót is mert kiszámolta hogy ha Ő nevére kerülne a barátnője autója és neki is lenne egy sajátja azt is lazán fenn bírná tartani de egyszerűen nem érdekli ez az egész.


Van egy kollégám akinek van autója mert a nagyapja a nevére íratta még 18 éves korában hogy tegye le a jogsit és már van is egy autója. Persze kollégámat akkor úgy érdekelte a dolog de a kresz vizsga után ami elsőre meglett neki valahogy kimaradt a többi dolog, egyszerűen nem érdekelte és úgy elhanyagolta. Vezetni nagyjából tud mert egy lezárt helyen gurult már az autójával de nem igazán hozta Őt lázba.

Az autóját a nővére szokta használni meg az anyja tartja fent, fizet utána mindent, stb... mivel gyakran is használja de úgy van vele hogy ha már senkinek nem fog kelleni a családban akkor eladja és ennyi.



Meg persze ott a bátyám akinek van jogsija, autója is, majdnem napi szinten vezet 20-30 km-t, de mondta hogy ha nem kellene munkába járásra meg a tömegközlekedés egy fokkal jobb lenne azon az útvonalon ahol szokott járni haverokhoz, meg erre arra akkor megszabadulna tőle mert egyszerűbb lenne neki a tömegközlekedés és nem lesz az hogy ha meghívják egy sörre akkor visszautasítja mert "vezetek". Amúgy nem érdekli Őt sem az egész csak használja és ennyi. Ha baj van az autóval első sorban hozzám hozza hogy nézzem meg mi baja és ha tudom csináljam meg, olajcserét mindig én csinálom, megmondtam neki mennyi km-nél kezdjen el gondolkodni a dolgon, szóljon nekem megveszem ami kell és egy délutánra hozza át és szépen megcsinálom.

2021. aug. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
8%
Biztos, hogy nincs sok ilyen férfi. A férfiak imádják, ha függetlenül tudnak menni ide-oda, úgy értem menetrendtől függetlenül, meg a saját tempójukban. Nem úgy, mint egy busz, hogy minden fánál megáll. A férfiak nem szeretik, ha a döntéseikben korlátozva vannak, ha nem csinálhatják azt, amit akarnak. Saját kocsival ott állnak meg, ahol akarnak, oda kanyarodnak be vagy épp oda nem, ahova akarnak. Célirányosan haladhatnak A pontból B-be, nem úgy, mintha busszal mennének.
2021. aug. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Meg amolyan státuszszimbólum is.
2021. aug. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Sajnos egyre gyakoribb.
2021. aug. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Rá kellene jönni hogy nem a legjobb ez a birka szindróma.

Csak azért vesznek sokan autót mert rábeszélik és mindenki azt mondja.

Amikor meg van, csak a jót emlegeti mindenki, a rosszat nem.

Próbálják úgy beállítani hogy szégyellje magát az akinek nincs autója.

Egyszerűen szégyelli ha van árny oldala az autózásnak.

Így aztán akinek nincs , azt hiszi hogy csak jó és szuper oldala van az autózásnak.

Nagyon sokan nem számolják a fenntartást sem, se a javitást.

2021. aug. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én is sok ilyet ismerek.

Amúgy az átlag ferfinak az autó csak egy eszköz. Aki műszaki érdeklődésű, az kicsit többet foglalkozik vele, ahogy a házával/lakásávan, biciklijével is.

Sokszor pont a legcsóróbbak verik magukat indokolatlan költségekbe, és bálványt emelnek a 300 ezres lefingott szarjuknak, azt hiszik az státuszszimbólum.

Autít tartani valóban nagy kiadás, de ha meg tudod fizetni, a kényelem kárpótol.

Én a MÁV miatt vettem kocsit, Pesten teljesen el lehet boldogulni nélküle, max nyaralásra bérelsz. De mocorgós vagy, minden hétvégén mennél ide-oda, ki a természetbe, stb... akkor szükség van sajátra.

2021. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kedves 8as. Bár mondhatjuk, hogy nekem is csak egy eszköz az autó, de imádok vezetni, már gyermekkorban is mehettem mellék utcákon. Viszont a motorom az nem csak eszköz, az sokkal több annál. Egyébként autótól függ, hogy mennyi a fenntartás. Egy nagy városi dugóban araszolva mindennap nem lehet túl jó. Valszeg a tömegközledekedést választanám.
2021. aug. 24. 12:24
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Legjobb barátomnak, akivel úgy nőttem fel, hogy állandóan autókról sztoriztunk, na az ő hugának van most egy kisfia, aki bő 1 éves. És rajta látom, hogy már most ösztönösen egész nap csak kisautókkal akar játszani, meg az utcán állandóan az autókat bámulja meg motorhangokat utánoz. Pont olyan, mint mi voltunk 1 évesen a szüleink visszaemlékezései alapján. Szóval ez valahogy benne van az ember vérében, pl mi a haverommal sosem gondolkozunk azon, hogy jajj megéri e autót venni, meg ilyenek, egyszerűen kell, és szeretjük, ennyi.
2021. aug. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!