Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán át lehet...

Forgalmi vizsgán át lehet egyáltalán menni kenőpénz vagy kapcsolatok nélkül? (Miskolc)

Figyelt kérdés

Kétszer buktam meg a forgalmi vizsgán. Elsőre jogos volt, rossz sávba kanyarodtam, és éreztem magamon, hogy még elég bizonytalanul vezetek. Ezt a másodikat viszont annyira igazságtalannak érzem.

Hibapont nélkül végigmentem a vizsgakörön, és a parkolás miatt buktattak meg. Jobbra hátra kellett volna beállnom két autó közé úgy, hogy a hozzám közelebb eső autót nem parkolták le normálisan (túlságosan elöl állt meg, az orra kilógott az útra).

Láttam, hogy nem tudok beállni tőle, de sehol máshol nem volt lehetőség így parkolni (jobbra hátra parkolást húztam), mert kongott a parkoló az ürességtől azon az oldalon, a másik oldal meg fullon volt.

Elkezdtem tolatni, láttam, hogy nem férek be, próbáltam korrigálni, de közben néztem a tükröt, egyáltalán nem voltam túl közel a másik autóhoz, erre a vizsgabiztos beszólt az oktatónak, hogy avatkozzon közbe, úgy nyomta meg az oktató a féket.

Most annyira el vagyok keseredve, hogy lesz így valaha is jogsim, ha minden sz*rba belekötnek a vizsgán? :(

Pedig úgy érzem, megy a vezetés, még a vizsgabiztos is azt mondta, hogy jól vezetek, és reméli, következőre átmegyek.



2020. dec. 3. 20:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, át lehet menni.
2020. dec. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Sokat szamit az is ki a vizsgabiztosod. Anno mikor vizsgaztam elsore meghuztak, ami jogos volt. Habar tobb lehetosege lett volna meghuzni ha akar, de nagyon normalis volt. Sajnos az utolso 10percbe olyan hibat kovettem el amit mar nem tudott elnezni.

Masodik vizsgamon egy eleg elvont csavot kaptam vizsgabiztosnak. Habar biztos vagyok benne hogy baratok voltak az oktatommal. Mielott megerkezett a vizsgabiztos az oktatom megkert ra hogy nyujtsam a kezem es mutatkozzak be neki. Igy is tettem, erre a pali ramnezett aztan elkezdte mondani hogy idosebbnek soha nem nyujtunk kezet😅na mondom fasza ennel megbukok az elso 2percbe. Egyebkent a masodik vizsgamon is eleg szarul vezettem , vagyis nem szarul, inkabb elizgultam, igy utolag nem is ertem miert. Pl zarovonalon kieloztem egy motorost, balra kanyarodasnal ugy megzavarodtam hogy nem a belso savba kanyarodtam belsobol hanem a ket sav koze😂 nekem is hatraparkolas volt jobbra. En ugy ereztem faszan bealltam de mikor mar majdnem bealltam az oktatom elkezdett rohogni, hatul a vizsgabiztos annyit mondott hogy akkor most szalljak ki es vegyem ki az autobol az oktatot(tul kozel alltam az autohoz)

Mar kb 50perce vezettem mikor mar uton voltunk a kiinduloponthoz ekkor megszolalt hogy jajj szerintem menjunk meg egy kort azert biztos ami biztos. Mikor beertunk a helyre azt hittem egy fasz lesz elhitette velem hogy visszajottunk es megbuktat de mikor mondta hogy atmentem nem akartam elhinni. Meg az se mindegy milyen oktatot fogsz ki. Az enyem egy fasz volt de megis normalis. Menetkozben csinalt olyat mikor gyorsan mentem lathatatlanul ralepett a fekre vagy ha tul lassan nyomta a gazpedalt.

3eve vizsgaztam de en azota nagyon sokat jarok autoval, mar tobb 10ezret beletettem az autokba. Szoval mielott valaki belem kotne mar fainul vezetek😀

Szoval a kerdesre visszaterve atlehet menni elsore, csak nem mindegy hol mikor kinel.

2020. dec. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
84%
A lányomnak egy hölgyet választottunk oktatónak. Korrektül tanított, sajnos a covid miatt voltak kihagyások, ezért 10 pótórát még kifizettünk. Ő azt mondta, hogy nagyon kiszámíthatatlanok a vizsgabiztosok, gyakran indokolatlanul szigorúak. Ezt is bekalkuláltuk, de a lányom elsőre átment a vizsgán. A vizsgabiztos csak annyi kritikát mondott, hogy túl óvatos volt és legyen bátrabb.
2020. dec. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Át lehet menni.

Második alkalommal szerintem túl közel voltál a kocsihoz és azért szólt a vizsgabiztos.

2020. dec. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
40%

Nem ismerek olyat, aki ne kenőpénz nélkül ment volna át.

Nem tudom, hogy honnan szeditek ezt állandóan, nagyon nem ebben a világban élünk már.

2020. dec. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Eddig nekem 5 forgalmi vizsgám volt (D-ből volt kettő mert megbuktam), egy forintot nem adtam az óradíjakon kívűl senkinek.
2020. dec. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

Nincs szó semmilyen kenőpénzről. Vannak ilyen vizsgabiztosok, nem tudsz velük mit kezdeni. Kenőpénz nem létezik, nem az a titok nyitja.


Annak idején legelső próbálkozásnál én is hasonlóan jártam. Párhuzamos parkolás, de az útra kilógott egy bokor. Ez már elsőre sem tetszett, hogy pont itt kéretik velem a parkolás, miközben lett volna egy csomó más hely, de nem szóltam. Igyekeztem úgy csinálni, hogy se a bokrot ne húzzam meg, se az útra ne lógjak ki úgy, hogy zavarja a közlekedést. Éppenhogy elkezdtem tolatni, a hátulját éppenhogy beforgattam, mikor a vizsgabiztos kérésére az oktató belefékezett, ami ugye automatikus bukás. A vizsgabiztos azt sérelmezte, hogy túl mélyre tettem a hátulját és ha így megyek tovább, akkor beleállok a bokorba. Mivel ekkor még mindig félig az úton álltam, mondta, hogy ettől függetlenül korrigáljak és parkoljak le, utána megbeszéljük. Nem korrigáltam semmit, úgy ahogy megállított folytattam a parkolást és nem mentem a bokornak. Bár az igaz, hogy kilógtam az útra egy bő 30 centivel, de a másik oldalon meg talán 5 centi volt a bokorig, szóval nem tudom hogy képzelték, hogy álljak be oda szabályszerűen. Persze hiába mondja az ember, basznak ezek az ész érvre.


Szóval igen, vannak ilyen vizsgabiztosok. Elvből szigorúak, nem pedig kenőpénzre várnak, szóval azt meg se próbáld, mert csak jelenteni fog téged, aztán búcsúzhatsz még az ötlettől is, hogy jogsid lesz.

2020. dec. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon el vagyok most keseredve, szerintem irreálisak az elvárások a vizsgán, mégis csak kezdő vezetők vagyunk. Állítom, oda sok olyan sem tudta volna jobbra hátramenetben betenni az autót, akinek 20 éve jogsija van. Mégis vezethetnek, én meg nem. Teljesen padlóra tett ez most... :(
2020. dec. 4. 07:20
 9/28 anonim ***** válasza:
70%
#5 Talán onnan, hogy én is meg megannyi ismerősöm is átmentünk elsőre, kenüpénz nélkül.
2020. dec. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
62%

9. Igen, ezt írtam én is. :) "ne kenőpénz nélkül ment volna át"

Utólag belegondolva egyébként én is belezavarodtam, elég hülye szófordulat, de attól még én is arra gondoltam, hogy mindenki kenőpénz nélkül megy át.

(5 voltam)

2020. dec. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!