Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kölcsönadó kell megjavitassa...

A kölcsönadó kell megjavitassa a saját autóját, ha kölcsönadás közben meghibásodik?

Figyelt kérdés

Kölcsönadtam az autóm egy ismerősnek ingyen, mindenféle szerződés nélkül, akinél elromlott, és 40km-ról haza kellett vontatni.

Csak álló motornál lehet sebességbe tenni, de a motor inditásánál azonnal kidobja, és a kuplungpedál be van esve. Előtte tökéletes volt, semmi jele nem volt hibának. Most itt áll a házam előtt, tegnap érkezett, de még szerelő nem látta, mert nem tudtunk megeggyezni a javitás körülményeiről, ugyanis a "haver" nem hajlandó megtériteni a javitást, mert szerinte nem ő miatta romlott el. Számomra szintén elfogadhatatlan, hogy én álljam a költségeket, mert egy müködőképes autót adtam kölcsön, és nem úgy kaptam vissza. Golf 5 2008 1.4TSI 122LE.



2021. szept. 24. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre szokták azt mondani, hogy asszonyt, autót kölcsön nem adunk. Kölcsönadtad, így jártál. Te ugyan egy működőképes autót adtál kölcsön, semmi bizonyíték nincs arra, hogy az ismerősöd rontotta el. Simán most jött ki egy hiba, ami egy 13 éves autónál már előfordulhat. Az ismerősödnek meg peche van, hogy pont nála jött elő.
2021. szept. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
nállam anyós autója van. Èn fizetem a biztosítást, szerelèst, benzint. Ha jól tudom ezeket anyósnak kell,dehát sokat segít nekünk, így emberileg èn álom....
2021. szept. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
előző vagyok: kölcsönadási nèlkül meg nem is vezethetnè.... igazoltatáskor gondok is lehetnek...
2021. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kuplunghiba nem pár alkalmas kölcsönadás alatt keletkezik. Furcsa, hogy semmi előjelét nem érezted.
2021. szept. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Elhanyagolt kuplung.

Trélert illene kifizetnie, többi a te dolgod.

2021. szept. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Beviz Elek ***** válasza:
97%

Nincs olyan hogy “kell”, nem üzletszerűen adtad kölcsön, nincs szerződésetek, nem kötelezheted semmire. Nem akarja megcsináltatni, így saját zsebből kell kiköhögnöd ha nem akarod hogy egy használhatatlan szemétkupac álljon a ház előtt.


A kuplung nem elkoptatva lett hanem mechanikai hibája van, mintha szakadt volna a bowden vagy 2008-as lévén valamilyen hidraulikus meghibásodás, ez viszont nem vezető hiba hanem egyszerűen pont rosszkor adta fel a szolgálatot. Emiatt a véleményem hogy egyébként sem járna semmi neked de ha nem fajulna el a vádaskodás akkor beleadnék valamennyit a javításba.

2021. szept. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem teljesen egyértelmű, hogy hibás használat okozta a gondot, akkor nyilván a tulajdonos viseli a javítás költségét. Ez ilyen egyszerű.
2021. szept. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%
Így nincs értelme hogy egymásra mutogattok hogy melyik a felelős a hibáért. Első körben mérje fel a szerelő hogy mitől romolhatott el, lehet elhasználódás akkor igazából a haverod nem felel érte mert pont nála köszönt el és ez bekövetkezhetett volna nálad is. Ha kiderül hogy nem volt megfelelően használva és ezért ment el ahhoz azért jóval több idő kell hogy ilyen hiba jöjjön elő. Szerintem a legkorrektebb az lenne ha megegyeznétek hogy felesbe fizetitek a javítást ha nem derül ki egyértelműen hogy kinek a hibája amire mondjuk igen kicsi az esély.
2021. szept. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha megtöri fizesse ki. Ha elrontja akkor is. De itt nem az ő hibájából romlott el🤦‍♂️ Ha nála van az autó, mikor eljön az olajcsere ideje, akkor azt is ki akarod majd fizettetni vele?
2021. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mint már irták, pipát , bicskát, asszonyt és autót se adunk kölcsön.

Nyilván szar volt már a kuplung csak te szép lassan megszoktad és nem érezted ezt .

2021. szept. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!