Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biciklivel közlekedni télen?...

Biciklivel közlekedni télen? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Netpincérnél szeretnék futár lenni, viszont nem sokára jön a tél. Nincs bajom a hideggel és rétegesen öltözve tudom, hogy nincs probléma (sokat jártam télen snowboardozni), viszont fogalmam sincs, hogy mennyire lehet biciklivel közlekedni ilyenkor. Hó ritkán esik, nem is attól félek (bár jó lenne akkor is dolgozni), leginkább a lefagyott utaktól tartok, amin kocsival is óvatosan kell menni.


Szóval a kérdésem adott, ha valaki esetleg tudna biciklire tanácsot adni, annak is nagyon örülnék:)



2021. okt. 7. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Senki nem tudja előre megmondani, hogy milyen lesz a tél.

Lefagyott, jégbordás utakon két keréken egyensúlyozni nem könnyű, de ha egész nap esik az eső, az sem kellemes.

Nem arról van szó, hogy biztosan rossz lesz, de futárkódáshoz elég sok a bizonytalan tényező a kerékpárral kapcsolatban.

Tavasztól őszig kiváló, de késő ősztől tavaszig sok lehet benne a rizikó, még a rétegesen öltözködés is feladvány.

2021. okt. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Réteges öltözködés csak pénz kérdése, remekül fel lehet öltözni kényelmesen és melegen úgy, hogy vízálló is legyen az öltözék. Amitől tartok az az amit írtál, hogy jégbordás úton menni:/ Budapesten csinálnám, ott mennyire van lesózva télen az út?
2021. okt. 7. 19:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Az utóbbi években évente nagyon kevésszer volt lefagyva úgy igazán minden út. Én az elmúlt két évben nem is emlékszem ilyenre, pedig vidéken élek azóta vízparton. Budapesten amúgy is lesózzák viszonylag hamar és az autók is kijárják annyira, hogy járható legyen. Persze hajnalban kellemetlen, ez tény. Szerintem nyugodtan vágj bele, ha a hideg tényleg nem gond.
2021. okt. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2021. okt. 7. 20:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vesznek fel, akkor teljesen irreleváns a kérdésed.
2021. okt. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köss egy biztosítást, télen nyáron esőben hóban bármikor lehet taknyolni, de elüthetnek, beléphettek eléd, elszakadhat a fékbovden vészfékezésnél és felkenődhetsz az előtted megállóra stb, az eséshez nem kell télnek lennie.
2021. okt. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!