Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapesten átlagosan milyen...

Budapesten átlagosan milyen gyorsan lehet biciklivel közlekedni?

Figyelt kérdés
Munkába szeretnék biciklivel járni, de nem tudom, hogy mennyi idő alatt tudnám megtenni a távot (kb. 8-9km), ha túl sok idő, akkor nem veszek bicajt.

2017. aug. 9. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Erősen utvonal függő.
2017. aug. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ milyen bringa és mennyire vagy edzett és honnan hová szeretnél menni (bár az utóbbiban nem tudok segíteni).

Ha virsligumisat veszel akkor az a 8-9km olyan 20-25 percre tippelem

montival mér 30-35p

ha súlyt is viszel akkor ez lehet több is, de ehhez tudni kéne merre mész, mennyi lámpa van stb...


Én csak egyszer tekertem pesten, a délitől át a nyugatiba és vicc, hogy milyen hamar odaértem :D igaz az csak 4.5km de gyakorlatilag volt, hogy én előztem az autókat nem pedig ők engem...

2017. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alex Fly ***** válasza:
Az útvonaltól függ. Én kb ilyen távolságra jártam dolgozni -igaz, nem a fővárosban, hanem megyeszékhelyen. Nekem 20-25 perc volt kényelmesen, ebből az út első felére estek a lámpák, kereszteződések, stb., a másik fele inkább külterületi jellegű volt. Ha több helyen kell megállnod, akkor nyilván tovább tart -de ilyenkor a gépjárművekhez képest nő az előnyöd. Ha inkább hosszú egyenes, külterületi szakasz, akkor ott gyorsabban haladhatsz, de a gépjárműveket sem fogják meg a kereszteződések, ezért ilyen utakon gyorsabbak lehetnek.
2017. aug. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szlory ***** válasza:

Ha bevállalsz izzadást, akkor átlagosan 21-24km/h sebességgel haladhatsz. Lámpákat számold meg magadnak. Ehhez már városi gép kell, vékony, utcai gumikkal, könnyű vázzal, stb. Lehetne gyorsabban is, de tényleg fölösleges a lámpáknál ugyanis meg szoktam állni.


Ha nem akarsz izzadni vagy nincs kifejezetten erre felkészített géped, akkor kb. -5km/h.


Ha sem izzadni nem akarsz, sem géped nincs, akkor kb. -8km/h az átlagból.


Tehát a legrosszabb eset legyen 12km/h. Ez alapján 40-45 perc útidő, lámpákkal.


Ezt ha már kiismerted az útvonalat vagy magabiztosabb vagy, és felkészült a géped is, oszthatod kettővel.

2017. aug. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!