Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Járt más is úgy hogy bele...

Járt más is úgy hogy bele kezdett a jogosítványba de aztán nem volt kedve járni oktatásra? Végül megcsináltad vagy abba hagytad?

Figyelt kérdés
35 órát vettem eddig de még vizsga sehol. Nincs nekem ehhez tehetségem szerintem. Aztán beteg lettem, most már majd lassan fel kéne hívni oktatót hogy menjek majd vezetni de semmi kedvem. Más is járt már így? Eddig 300 ezret költöttem erre aztán fosok hogy még mennyi kell. Meg szerintem úgyse nagyon fogok én vezetni. Csak hirtelen fellángolás volt mikor elkezdtem. Már megbántam. Más aki így járt mit tett? Ha van még így valaki?

2021. nov. 2. 17:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg amilyen szigorú egy forgalmi vizsga, amiket olvastam róla azok alapján el nem tudom képzelni hogy valaha át engednek.
2021. nov. 2. 17:52
 2/7 anonim ***** válasza:

Ismerek olyat, aki elköltött rá jelentős összeget, de nem vizsgázott le, elfogyott a pénze, és kifutott a határidőből.

Néhány évig nem is foglalkozott az egésszel, majd 5-6 év múlva úgy alakult, hogy mégis kellett neki a jogosítvány, előröl kezdte a tanfolyamot, és le is vizsgázott.


Ennek a történetnek nem sok köze van az esetedhez, legfeljebb annyi hogy biztos vagy benne, hogy néhány év múlva te nem leszel hasonló helyzetben, mégis kell majd az a jogsi?

Azt, hogy mennyire megy neked a vezetés, mi nem tudhatjuk, a te döntésed, hogy feladod-e, vagy sem, nem ritka eset az, amikor 50-60 órákat gyakorolnak, 30 órával esélytelen a vizsga, de ha kedved sincs az egészhez, kár erőltetni.

2021. nov. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekem sem volt kedvem, gyűlöltem az egészet, nem is ment a vezetés sokáig. Egyszer azt mondtam az oktatónak, hogy feladom, utálom, unom, nem megy. Azt mondta menjek haza, szombaton vár. Ha addig is úgy gondolom, hogy nem akarom csinálni, hívjam és mondjam le az időpontot. Mentem szombaton. Azóta megvan a jogsi, 2. vizsga sikerült. Nagyon sokat szenvedtem vele, azt hittem sose tanulom meg. Mostmar örülök neki, hogy nem hagytam abba.
2021. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Online kreszt először elengedtem, nem azért, mert nem met volna, merő lustaságból, meg akkor nem éreztem úgy, hogy nekem annyira kelleni fog rövid távon a jogosítvány. Utána megcsináltam rendesen, volt egy forgalmi buktám figyelmetlenségi hibával, másodikra már simán meglett, kb olyan 38-40 óra körül.


Szerintem fogd fel úgy, hogy ha most abbahogyod, 300 ezred kidobtál az ablakon. Ha még ráköltesz valamennyit, akkor többet költöttél, de hasznosan, mert legalább lesz jogosítványod a végén. Olyan primitív, hülye emberek mászkálnak autóval, hogy ha nekik meglett, akkor bárkinek sikerülhet. Forgalmi vizsgára meg nem kell ráparázni, attól nem lesz jobb. Az vastagon benn van a pakliban, hogy te csinálsz valami figyelmetlen hülyeséget, amin elmegy, vagy kifogsz egy vadbarom vizsgabiztost, de ha úgy állsz hozzá, hogy meglesz, akkor előbb-utóbb úgyis sikerülni fog.


Másrészt lehet, hogy most úgy látod, soha nem fogsz vezetni, de simán kerülhetsz olyan élethelyzetbe, hogy kelleni fog. Akár azért, mert oylan helyre költözöl, ami nem Budapest, és a tömegközlekedésre csak akkor hagyatkozhatsz, ha tiéd a világ összes ideje, akár azért, mert munkában kelleni fog.

2021. nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szigorú a forgalmi vizsga, különben nem lenne tele hibbantakkal az út, lásd pl autópályán rossz irányba hajtó agysebészek.
2021. nov. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk az igaz hogy lehet hogy kellhet még. Meg Jobban bele gondolva ha már oktató nélkül vezet az ember azért az már más lesz.
2021. nov. 2. 22:48
 7/7 anonim ***** válasza:

igen, bár én eleve nem akartam jogosítványt, csak mivel apám cégénél dolgozom, nem mondhattam nemet.


nagyon nehezen ment, az oktatóm elég türelmes volt, de iszonyúan utáltam az egészet, végül 2x csináltam meg KRESZ-t is, és 4. forgalmin mentem csak át.

nem sok érzékem van hozzá, de így visszagondolva kb. 30%ot adtam ki magamból, raádásul a covid miatt összesen félév szünet volt.


csak azért fejeztem be, mert sok pénz és energia volt benne, és jogosítvánnyal a kezemben még mindig dönthetek úgy, h többé nem vezetek (vszínű így is lesz). akárhogy erőlködöm, egyszerűen olyan szinten nem érdekel a vezetés, hogy hihetetlen.

2021. nov. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!