Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a külömbség az MTZ 820.1...

Mi a külömbség az MTZ 820.1 és a 820.2 között?

Figyelt kérdés

Van két ilyen gépünk azt már lássuk hogy lényegesebb dolgok közül a híd,a kerék/gumi méret és az adagoló között van eltérés,de ezeken kívül mi a külömbség a két gép között?A kuplung és a váltó között lehet külömbség?Csak mert a 820.1 sokkal gyorsabb és gyengébb,arra gondolok hogy a egyikbe gyorsítós a másikba felezős váltó van,ez lehetséges?És ha a kuplungban van külömbség akkor azt át lehet alakítani úgy hogy mondjuk a 820.2 féle kuplungot rá lehessen tenni a 820.1-re?Csak mert sokkal kevesebbet bír a 820.1 es kuplungja,kb 1500-max 2000 üó-t míg a 820.2-é meg dupláját,munkájuk egy és ugyan annyi, mindketőt én vezetem.

A 820.1 ről még annyit hogy elég nehezen indul,nyírja az akksikat a sok önindító tekeréstől,az önindító(cseh,átételes),akksik csere,adagoló felújítva,motor generál kb 1500 üó-ja volt!

Egy szerelő azt mondta ha kicserélnénk az orosz adagolót motorpal-adagolóra megoldaná a problémát,szerintetek?

Annyit tudok hogy a 820.2-sen motorpal adagoló van -20 ban is egyet fordul a motor pöc röfre be indul,ezzel szemben a 820.1 es -20 ban megpróbálom csak úgy be indítani akkor akksi lemerülésig tekrtethetem nem indul be,többségében hiába az izzítás vagy a torokelzárás vagy a hidegindító,max csak ha 1 óráig megy a motormelegítő akkor indul.



2021. nov. 15. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Kb ahogy sikerült összerakni olyan alkatrészekből van. Olyan silány a minőség, hogy lehet pusztán attól nem indul rendesen az egyik.

Be kellene zúzni mindkettőt aztán venni traktort inkább.

Egyébként igen, .1 mankókerekes .2 "egyeneshidas"

2021. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod,hát elgondolkodtató néha..

Te milyen használt,olcsóbb nyugatit vennél?Nekem ajánlották a Zetor Crystalt de nem ismerem hogy milyenek,bár ezektől csak jobb lehet.

2021. nov. 16. 09:06
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Na de mekkora keretből, mire kell, mit kell tudjon, milyen elvárások vannak? stb stb.

A piac ráérzett arra, hogy 90 lóerő körül van az MTZ, olcsón, mint hulladék, minden más sokkal jobb, így fent van az áruk. De szép lassan az MTZ is ment utána

2021. nov. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A váltó és a kuplung ugyan az.

A végsebessége ugyan az mindkettőnek? Mert akkor a gyorsító is az. Ha a 820.1 40-et megy akkor más a felezője.


Nem kell adagolót cserélni. El kell vinni egy adagolóshoz, aki jól beállítja. Meg porlasztócsúcsokat is cserélni kell. Ha kevesebb üzemanyagot visz az adagoló lehet gyengébb.

Nekünk egyszer rosszúl állították be az adagolót. Egy sebességgel vitt lassabban minden munkagépet. Utána beállították újra és már rendes sebességeibe húzta.

2022. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

820.1 az olyan 40-41 körül a vége,a 820.2 az 33-at megy,de a 820.1 pl ha be kapcsolom a klímát és mondjuk tárcsázásba húzom a permetezőt le kell kapcsolnom mert felfórr a víz,hűtő alaposan át mosva átnézve minden rendben,eközben a 820.2 be kapcsolom a klímát ugyan azzokkal a paraméterekel,jó formán észre sem veszi,sőt,még a hűtője nem volt elmosva 1-2 napja akkor sem megy feljebb a vízhőfoka.Mi lehet a baja akkor?Tegyük fel ha gyórsítós,akkor szabadna ilyent csinálnia?

A felezőt nagy dolog kicserélni?Árba munkába mennyi kb?


Azért gondoltam adagoló cserére,mert mikor megvettük(és amúgy szerintem ott lett elrontva)hogy le dobták a zsír új adagolót és hoztak 50k-ért egy felújítottat azóta az van rajta,pár helyen volt már javítani,mindig ugyanez volt a baja.

-1 foktól iszonyat beínditani,előmelegítő nélkül már megse próbálom mert vagy 10-15 percig kell tekertetni mire elkapja,jó pár aksit kivégzett már így,a másik mint egy új autó,elfordítom kb 1 szer átfordul a motor és már indul is akár -10 ben,és ez mindig így volt már kb 15-20 éve.

2022. jan. 3. 11:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor a 820.1-be fordítva van a gyorsító. Nem felezi a sebességet a kar, hanem gyorsítja. Illetve a benyomott karnál akkor a a sebesség, mint a 820. Kihúzott felezője.


Elvileg permetezőnél nem szabadna melegednie. Szerintem kévés kaját kap az adagoló.


Nem hengerfejes? Ha leveszed a hűtősapkát bugyborékolás nélkül megy a gép? .2-hez viszonyítva.

Porlasztóra érdemes ránézni még.

2022. jan. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A permetező nulla terhelés. Ha akkor forralja a vizet, mit csinálna nehéz munkánál?

Mondtam én, hogy vasban a helye

2022. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6 os köszönöm az infót! egyébként én is ilyesmire gyanakodtam a felezőnél.


Adagolót már kismillioszor át nézték és több helyen is volt, soha se volt jó de tényleg. Nem lenne érdemesebb venni rá egy újat?Vagy esetleg Bács-Kiskunba nem tudsz valami érdemes adagolóst?

2022. jan. 7. 12:03
 9/9 anonim ***** válasza:
2022. jan. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!