Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a külömbség az autópálya,...

Mi a külömbség az autópálya, az autóút és a gyorsforgalmi út között?

Figyelt kérdés

2017. szept. 12. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyorsforgalmi út az egy gyűjtőfogalom, ebbe beletartozik az autópálya és az autóút is.

Autópályán 130km/h a sebességhatár, van leállósáv, illetve az út osztottpályás, tehát a két menetirány el van választva és köztük akadály van, pl szalagkorlát, valamint nincsenek szintbeli kereszteződések.

Autóúton 110km/h a megengedett legnagyobb sebesség, ez nem feltétlen osztottpályás, leállósáv sem mindig van, és előfordulhatnak szintbeli kereszteződések is. Nagyjából ennyi, ha valami baromságot írtam így hajnali fél 2kor, akkor majd valaki kijavít.

2017. szept. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én se írhattam volna jobban, mint ahogy az #1-es válaszoló.
2017. szept. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alex Fly ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.

Annyiban egyszerűsíteném, hogy elég azt tudni, hogy az autópályát a KRESZ 11.§ (1) a) pontjában, az autóutat a 11. § (1) c) pontjában meghatározott tábla jelöli, függetlenül az osztottpályától vagy a sávok számától.

2017. szept. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A 4.sz. főútnak a Vecsési szakasza is autóút?
2017. szept. 13. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs "külömbség" nem létezik ilyen szó!


Mindig az számít milyen tábla van kitéve. Hiába osztott pályás, elválasztó korlátos, leállósávos az út, ha autóút tábla van kitéve, mint az M0-n, akkor csak autóút nem pálya.


A 4-es főút Üllő-Vecsés közti szakasza autóút.

[link]

2017. szept. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
2017. szept. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös. Véleményem szerint az M0 azért nem autópálya, és (szerintem) nem is lesz az soha, mert nem lenne biztonságos a sok kanyar miatt 130-al közlekedni rajta, pláne hogy az autópályákat 140-es tempóhoz építik.
2017. szept. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!